Чи можу я відключитися від центрального опалення у зв'язку з різким підвищенням тариф

Тема в разделе "ЖКХ", создана пользователем Vladimir, 1 сен 2014.

1. Vladimir

Vladimir Мастер

Як вирішувати комунальні проблеми?

Питання 3:
    Чи можу я відключитися від центрального опалення у зв'язку з різким підвищенням тарифів?
    Відповідь експерта:
    Пунктом 25 «Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» передбачено, що відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.
    У випадку бажання особи відмовитись від подачі опалення виключно у його помешкання, буде необхідно, по-перше, повідомити власника будинку (якого ще треба знайти), розірвати договір з виконавцем послуги (якщо такий існує), забезпечити виконання ряду технічних вимог по процедурі відключення, так як у переважній більшості будинків опалення подається централізовано і втручання щодо окремих елементів викличе корегування всієї системи опалення всього будинку. Виходячи з цього, у «Порядку відключення окремих приміщень житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання» в редакції від 27.10.2009 р., яка затверджена наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 06.11.2007 р., № 169 було передбачено, що відключення від системи центрального опалення здійснюється лише при умові відключення всього будинку.
    Зазвичай, виконання цих, на перший погляд простих речей, таких як повідомлення власника, розірвання договору з постачальником є можливими, але на практиці часто ці питання законним шляхом вирішити складно і в нашій державі вирішення вказаного потребує здійснення корупційних дій на місцевому рівні. Виходячи з цього, необхідно нагадати, що в України діє Закон України "Про засади запобігання та протидії корупції" та Кримінальний кодекс України.
    Вирішенням даної проблеми може стати придбання економних обігрівачів, встановлення кондиціонерів чи інших обігрівальних пристроїв, що стане більш оптимальним варіантом.
    Також варто додати, що вищевказаним Порядком фактично було введено заборону на розпорядження своїм майном, що протирічить ч. 1 ст. 321 Цивільного кодексу України, згідно із якою, право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні. Вирішувати питання відключення від центрального опалення можливо і у судовому порядку.

Маленькая лошадка нравится это.

Поделиться этой страницей