фашисты снова по

Тема в разделе "Новости", создана пользователем paul, 30 июл 2013.

 1. paul

  paul Гость

  ВІДТВОРЕННЯ
  НА ПІДСТУПАХ ДО КОНОТОПА РОЗГОРІВСЯ БІЙ ПІД ЖОЛДАКАМИ
  З нагоди святкування 70-річчя визволення Конотопщини від німецько-фашистських загарбників близько 200 учасників патріотично-історичних клубів з Києва, Харкова, Запоріжжя, Дніпропетровська, Сум, Конотопа узяли участь у реконструкції подій, що відбувались на нашій землі у вересні 1943 року в ході Великої Вітчизняної війни.
  Зокрема тут брали участь представники конотопського міського пошукового загону «Останній рубіж» на чолі з Олександром Євтушенком і конотопського районного пошукового загону «Едельвейс» під керівнийтвом Богдана Індика. Столицю представляв військово-історичний клуб «Червона зірка». Відтворення подій було максимально наближене до реальних. Після закінчення основного етапу Курської битви, визволення міст Орел, Білгород, Харків, війська Червоної Армії почали швидко просуватись на захід, звільняючи Україну. У районі Охтирка–Суми зіткнулися з німецькими частинами, які встигли перегрупуватися й окопатися. Червоноармійці несли великі втрати й темп наступу загальмував. 60-а армія генерала Черняховського почала новий наступ з Курського виступу. У складі армії був створений 77-й особливий корпус під командуванням Петра Козлова. 3 вересня перед ним було поставлене завдання визволення Кролевця і Конотопщини. Саме з визволення Кролевця й відбулось відтворення бойових дій тих часів. Учасники військово-патріотичних клубів відтворили бої при визволенні Кролевця, сіл Буйволове, Червоний ранок, Мутин, загалом пройшли 35-кілометровим пішим маршем, вночі ( реально 4 вересня) форсували річку Сейм, де військовим 386-го мото-інженерного саперного батальону вдалось встановити легкий міст – по ньому спрямували техніку. Бійці переправлялися через річку на човнах та будь-яких підручних засобах. Першими на південний берег Сейму висадились молодший сержант Шахмала Алієв, солдати Ілля Сиваков, Хисамбай Уманов, Михайло Птицин, Григорій Алексюк. Відбувається накопичення радянських військ 605 стрілецького полку 132 стрілецької дивізії. В атку ії поведе молодший лейтенант Халі Кулієв.

  [​IMG]
  З польового виходу повернулась розвідка вермахту на мотоциклі «Зюндапп».

  У той же час на узліссі соснового бору німецькі частини вермахта, що відступали, співробітники розвідної школи абвера, яка групувалась у Жолдаках, та поліцаї, загалом у кількості близько двухсот чоловік створили на околиці села заслін. Укріплений рубіж представляв собою дві лінії оборони – ряди окопів повного профілю, військові були озброєні 80-міліметровими мінометами, кулеметами, автоматами МП-40 «машин-пістоль», гвинтівками системи «маузер» тощо. Ось на дорозі вже з’явилася розвідна група мотоциклістів 132-ї стрілецької дивізії червоноармійців. Німці спритно зайняли вогневі рубежі. Але радянські розвідники вчасно помітили вороже угрупування і, після короткочасної перестрілки, встигли повернутися до військового підрозділу й попередити про засідку.

  [​IMG]
  Кулеметник Рольф Хартман обрав зручну позицію.

  Тож стрілецькі роти не вдалося застигнути зненацька – вони встигли бойовим розрахунком розгорнутись у шеренги. Підпустивши червоноармійців на відстань пострілу, німці зустріли їх щильним вогнем – зав’язався жорсоткій бій.

  URL=http://radikal.ru/fp/6021b9330cff49dc8c966015f5186f98][​IMG][/URL]
  Мінометний розрахунок вермахта стримує наступ червоноармійської піхоти.

  Мінометникам вермахта вдалося призупинити наступ. У цей час неочікувано з флангу з лісу окопи німців атакував розвідзагін. Проте в нерівній перестрілці він загинув. Але завдяки тому, що розвідники відволікли німців червоноармійські стрільці встигли захопити перший рубіж оборони фашистів. Зав’язався рукопашний бій, в результаті якого було ліквідовано заслін.

  [​IMG]
  Щільним вогнем зустріли німці атакуючі шеренги червоноармійців.

  [​IMG]
  Скориставшись атакою розвідзагону, яка відволікла німців, радянські солдати захопили перший рубіж оборони.

  [​IMG]
  В рукопашне зіткнення переріс штурм німецьких укріплень.

  [​IMG]
  Ох і нелегкий видався 35-кілометровий марш.

  [​IMG]
  Вдало прикривали атаку розрахунки кулеметів «Максим».

  [​IMG]
  Військовий салют на честь загиблих.
  Після проведення реконструкції, учасники військово-історичних клубів дали салют на честь загиблих. Як розповів «Телегурману» Валерій Тесля, «рядовий німецької армії», учасник Сумського військово-історичного клубу, у мирному житті працюючий охоронцем, у їх клубі налічується близько тридцяти чоловік. Цього разу в заходах реконструкції бойових дій 5 вересня 1943 року узяли участь сімнадцять чоловік ( 10-ть у формі радянських солдат, 7-м у формі німців). За його словами, загалом уся проведена робота грунтується на чистому патріотичному ентузіазмі учасників. За допомогою спеціальних інтернет сайтів можна придбати форму, екіпіровку, як оригінальну, так і саморобну, адже деякі речі просто не витримують випробування часом. Усе це коштує чималу суму. Але справжніх патріотів не зупиняють такі витрати. «Уже минуло багато часу, коли відбулась Велика Вітчизняна – розповідає Валерій Тесля. - Особливо молодь мало знає про події тих часів, якою жорстокою була ця війна, скільки забрала людських життів, принесла лиха... Тому ми допомагаємо наявно представити ці події, зберегти історію в розумі молодого покоління. Адже головне – щоби таке ніколи не повторилось. Про це маємо пам’ятати завжди!
   
  Последнее редактирование модератором: 30 июл 2013
  danilevskiy нравится это.
 2. zurbagan

  zurbagan Мастер

  фашисты колоритные получились на первом снимке :)
   
 3. Страховик

  Страховик Новичок

  Отличное мероприятие получилось. Взрослые и Дети в восторге!!! Спасибо организаторам и участникам. Молодцы.
   
 4. Рей

  Рей Активный участник

  Мабуть резервісти ))
   
 5. mario

  mario Гость

  Uriel Uriel Злой модератор
  Вы нарушили правила * Конотопский форум *
  Уважаемый(ая) ,

  Вы нарушили правила на форуме * Конотопский форум *.

  Причиной нарушения стало: Нарушение правил форума

  -------
  Флуд. Тема находится в нужном разделе, в ней есть поздравление. Все ок.
  -------

  Количество баллов за нарушение: 1. В зависимости от количества баллов определяется продолжительность блокировки доступа на форум. Блокировка не будет снята никогда.

  Ваше сообщение:
  Новый Год!!!
  Цитата:
  Класс!
  С наилучшими пожеланиями,
  * Конотопский форум *
   
  Последнее редактирование модератором: 13 янв 2014
 6. paul

  paul Гость

  Там, в конце текста - четкий ответ на твой вопрос: "Чтоб память была жива и помнили люди об ужасах войны, могли реально себе представить, как это все происходило. Там, между прочим, на холме крест стоит над захороненными на этом месте погибшими солдатами...Может еще интересно, зачем крест стоит??
   
  Последнее редактирование модератором: 31 июл 2013

Поделиться этой страницей