Кабмін планує штрафувати українців за несплату ЖКП

Тема в разделе "ЖКХ", создана пользователем Vladimir, 1 сен 2014.

 1. Vladimir

  Vladimir Мастер

  Кабмін планує штрафувати українців за несплату ЖКП

  Верховна Рада зареєструвала законопроект №4563а від 29 серпня «Про житлово-комунальні послуги». Документ передбачає стягнення пені зі споживачів за несвоєчасну чи/та неповну сплату ЖКП.
  «У разі несвоєчасного та/або не в повному обсязі внесення плати за житлово-комунальні послуги споживач зобов’язаний сплачувати пеню в розмірі 0,1 відсотка суми простроченого платежу, яка нараховується за кожний день прострочення, але не більше 100 відсотків загальної суми боргу, крім визначених законом випадків», – йдеться в тексті законопроекту.

  Зокрема, у документі уточнюється, що нарахування пені розпочинається з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку внесення плати за житлово-комунальні послуги. Граничним строком внесення плати за житлово-комунальні послуги є 20 число місяця, що настає за розрахунковим. При цьому пеня за кожний місяць нараховується окремо.

  Як раніше повідомляла «Україна Комунальна», уряд ухвалив проект закону про Введення спецрахунків для водоканалів, що дозволить їм стабільно розраховуватись за спожиті енергоносії та міжнародні запозичення.
  Катерина Білоус


  PS детальней там Офіційний портал Верховної Ради України
   
 2. Vladimir

  Vladimir Мастер

  З 2015 року українців можуть почати штрафувати за комунальні борги | Економічна правда

  Встановлення пені для споживачів у разі невчасної або неповної оплати житлово-комунальних послуг у розмірі 0,1% від суми простроченого платежу, може набути чинності з 1 січня 2015 року, у разі ухвалення Закону "Про житлово-комунальні послуги" Верховною радою.
  Про це сказала начальник Управління економіки систем життєзабезпечення Мінрегіону України Наталія Хоцянівська, передає прес-служба відомства.
  Вона нагадала, що норма щодо стягнення пені діяла і продовжує діяти в українському законодавстві.
  "Статтею 20 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" встановлено, що одним із зобов’язань споживача є "у разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги сплачувати пеню у встановлених законом чи договором розмірах". Проте розмір та порядок нарахування пені законодавчо не визначено", - сказала Хоцянівська.
  Вона зазначила, що законопроект № 4563а - нова редакція Закону України "Про житлово-комунальні послуги", який вже зареєстровано у Верховні раді, передбачає таку пеню в розмірі 0,1% суми простроченого платежу, яка нараховується за кожний день прострочення, але не більше 100% загальної суми боргу.
  "При цьому пеня за кожний місяць нараховується окремо. Тобто за 1 повний місяць розмір пені може досягати 3%", - додала Хоцянівська.
   

Поделиться этой страницей