Пенсионные выплаты

Тема в разделе "Защита прав потребителей", создана пользователем Uriel, 4 сен 2013.

  1. Uriel

    Uriel Злой модератор Команда форума

    Собственно попросили узнать про такой вопрос.

    Есть человек который в этом году должен выходить на пенсию (преподаватель, врач), однако, в 99-00гг(в течении года) была назначена пенсия по инвалидности(при этом человек продолжал работать, и выплачивать пенсионный сбор). А теперь в пенсионном фонде утверждают что единовременная десятикратная помощь не положена.
    Вопрос:
    Возможно ли добиться этой выплаты?
     
  2. CVU

    CVU Без підпису

    Я з таким питанням раніше не стикався. Нашвидкуруч знайшов ось таку коротку консультацію: Одноразова допомога пенсіонерам | Львівська газета
    Я скачав усі зміни до законодавства з цього питання. Якщо Вас та консультація не задовольнить і є ще запитання - пишіть. Буду розбиратися.
     
    FIGHTER и Uriel нравится это.
  3. Uriel

    Uriel Злой модератор Команда форума

    Спасибо, передам информацию.
     
  4. CVU

    CVU Без підпису

    Моя порада всім, хто звертається до будь-якої посадової особи / державного органу (я це пишу не вперше): звертайтеся письмово!!! Ідете на прийом, почули відповідь, і якщо не задоволені нею, вручаєте заготовлену вдома (чи вийдіть написану тут же) через реєстрацію письмову заяву, де описана суть вашого питання, а у завершення: По суті цієї заяви прошу надати вмотивовану письмову відповідь на домашню адресу. Отам буде видно що, і на якій підставі вони стверджують. А так - можна ходити до кінця віку ...
     
  5. Capitoshechka

    Capitoshechka хфошистонаціоналістобєндєравєц

    А толку? Є десятки прикладів коли один і той самий державний орган (мінздох, наприклад), на одне й те саме питання різним платникам податків дає кардинально протилежні відповіді. От і ходи до кінця віку, і думай який з їхніх варіантів обрати
     
  6. CVU

    CVU Без підпису

    Толк у тому, що офіційна відповідь - це документ, який вже може оскаржуватися. Це ниточка.
     
  7. Capitoshechka

    Capitoshechka хфошистонаціоналістобєндєравєц

    Ні. Закон цього не передбачає.
    п. 7-1 Прикінцевих положень Закону "ПРО ЗАГАЛЬНООБОВ'ЯЗКОВЕ ДЕРЖАВНЕ ПЕНСІЙНЕ СТРАХУВАННЯ"
    Розділ XV доповнено пунктом 7-1 згідно із Законом України N 3668-VI від 08.07.2011 р.

    У Вашому випадку людина отримувала до цього пенсію (хоч і по інвалідності). А раз вона її отримувала, то вона вже не має права на цю виплату.

    Хоча... Є один варіант. Справа в тому, що ця норма з’явилася відповідно до Закону України N 3668-VI від 08.07.2011 р. Оскільки особа була на пенсії аж в 90-ті роки (тобто коли цієї норми в законі ще не було), то ця норма не може розповсюджуватися на правовідносини, які виникли до вступу в силу цього закону. Оскільки закон не має зворотньої сили в часі.
     
    Последнее редактирование: 5 сен 2013
    CVU и Uriel нравится это.
  8. Capitoshechka

    Capitoshechka хфошистонаціоналістобєндєравєц

    добре коли ця відповідь трактується в одному варіанті. А коли їх декілька? який оскаржувати будете? Відразу всі?
     
  9. Uriel

    Uriel Злой модератор Команда форума

    Вот именно вопрос утыкается в этот пункт, выплаты там настолько смешные были что про них и забыли до текущего момента.
    Во время получении этой выплаты человек продолжал работать и выплачивать пенсионный сбор, за это нельзя зацепиться?
     
  10. Capitoshechka

    Capitoshechka хфошистонаціоналістобєндєравєц

    Тут справа не в розмірі виплат і не в тому що віплачувалися внески.
    На мою думку єдине, за що можна зацепитися, це 58 ст. Конституції

    До конкретного факту чи випадку необхідно застосовувати закон, який діяв у момент, коли трапився цей випадок або мав місце даний факт. Це правило відтворює сталість у відносинах між суб'єктами права, впевненість громадян у стабільності їх правового становища, в міцності правопорядку. Тільки як виняток законові іноді надається зворотна сила, що окремо застерігається у самому законі або в акті про введення його в дію.
    В законі ж за 2011 рік не вказано про те, що він має зворотню силу. Тож можна спробувати потягатися. Якби людина отримувала пенсію по інвалідності, наприклад, протягом минулого 2012 року, то тут не було б однозначно жодних питань. Стовідсотково відповідь була б "НІ".
    А в цьому випадку ситуація дуже слизька.
     
  11. CVU

    CVU Без підпису

    І ускладнюється тим, що Конституційний суд вже досліджував новації пенсійного законодавства (рішення від 3 червня цього року). Це пуста трата часу. Та і сказано ж, що цю допомогу виплачують із першою призначеною пенсією.
     
  12. CVU

    CVU Без підпису

    Всі. А що, є інші варіанти?
     
  13. Capitoshechka

    Capitoshechka хфошистонаціоналістобєндєравєц

    Не путайте божий дар з яєшнею. Перша пенсія і пенсія за віком це абсолютно різні речі. Перша пенсія може бути і в 40 років (по інвалідності). Але 40 років це далеко не пенсійний вік
     
  14. CVU

    CVU Без підпису

    Ось тут чітко і про дари, і про яєчню: (ПКМ від 23 листопада 2011 р. N 1191)
    5. Грошова допомога надається особам, яким починаючи з
    1 жовтня 2011 р. призначається пенсія за віком
    відповідно до
    Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне
    страхування" ( 1058-15 ) та які на день досягнення пенсійного
    віку, передбаченого статтею 26 зазначеного Закону ( 1058-15 ),
    працювали в закладах та установах державної або комунальної форми
    власності на посадах, робота на яких дає право на призначення
    пенсії за вислугу років відповідно до пунктів "е" - "ж" статті 55
    Закону України "Про пенсійне забезпечення" ( 1788-12 ), і мають
    страховий стаж (для чоловіків - 35 років, для жінок - 30 років) на
    таких посадах, а також якщо вони до цього не отримували будь-яку
    пенсію.
     
  15. Capitoshechka

    Capitoshechka хфошистонаціоналістобєндєравєц

    Володимире Миколайовичу, все упирається в 2 нюанси: "якщо" і "пенсія за віком".
    Те, що Ви навели, зайвий раз доводить мою думку: якщо сталося так що людина з Божою допомогою допрацювала до пенсії за віком і до цього вона не отримувала ніяких інших пенсій, то слава Богу! В даному випадку ця пенсія для неї буде "першою призначеною", як Ви казали.
    А якщо "першою призначеною" була пенсія не за віком, а, наприклад, по інвалідності у 30 років? Що тоді?
     
  16. CVU

    CVU Без підпису

    Із власної судової практики скажу: все упреться у оті "якщо" у ПКМ :(
     
  17. Capitoshechka

    Capitoshechka хфошистонаціоналістобєндєравєц

    Ні, не в ПКМ, а в законі, оскільки Закон має вищу силу, ніж ПКМ. Хоча те, що написано в ПКМ, нічим не відрізняється від статті в законі. В ПКМ повністю передрана стаття з закону, яку я цитував.Тому нового вони нічого не написали
     
  18. CVU

    CVU Без підпису

    Отут то й проМблема ... Знову ж таки із судової практики. Суддя вам скаже: така постанова є? Вона чинна? Ви вважаєте, що вона чомусь там не відповідає - оскаржуйте її.
    Але! Ст. 55 ЗУ "Про пенсійне забезпечення": е) працівники освіти, охорони здоров'я та соціального забезпечення при наявності спеціального стажу роботи від 25 до 30 років за переліком, що затверджується у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України, незалежно від віку;
    Ну і що оскаржувати?
     

Поделиться этой страницей