Помощь предпринимателям

Тема в разделе "Защита прав потребителей", создана пользователем Умник, 26 дек 2011.

 1. Умник

  Умник Профессионал

  Здесь я буду размещать информацию по законодательству полезную и нужную предпринимателям.
   
 2. zurbagan

  zurbagan Мастер

  20-ОПП надо подавать?
   
 3. Умник

  Умник Профессионал

  Вообще то надо, но нормальные налоговые требовали их на протяжении года а наши....:connie_xmas-moose:
   
 4. Умник

  Умник Профессионал

  Уважаемые, с 01.01.2012 года вступают в силу новые виды экономической деятельности (КВЭД). Старые будут действоваль паралельно с новыми 1 год, за это время нужно привести информацию о предприятии (ФОП) у госрегистратора в соответствие с действующим законодательством. С новыми КВЕДами можно ознакомиться на сайте Государственной службы Статистики www.ukrstat.gov.ua
   
 5. Кубинец666

  Кубинец666 Работорговец

  скажите пожалуйста, что Вам известно о едином налоге, будет ли действовать в 2012 году?
   
 6. SherXan

  SherXan vikstudio.com.ua

  Вроде если нет наемных и нет помещений в аренде, то не надо. Или все таки надо?
   
 7. SherXan

  SherXan vikstudio.com.ua

  Надо таки наверное сходить непосредственно в налоговую, пусть они расскажут надо или не надо. Т.к. вычитал:
  "Подавати форму № 20-ОПП мають усі без винятку платники податків і зборів тобто як юридичні, так і фізичні особи, оскільки ні в ПКУ, ні в розд. VІІІ Порядку № 979 немає згадки про звільнення певних категорій суб’єктів господарювання від подання цієї форми."
  Они же могут опять какие-то "пустышки" сдавать а потом штрафы выписывать.
   
 8. zurbagan

  zurbagan Мастер

  будет, аж четыре категории "единщиков", но не для всех видов деятельности.
  Читай податковый кодекс или напиши какой вид деятельности интересует.
   
 9. Умник

  Умник Профессионал

  Повідомляю про подання на розгляд Верховної Ради законопроекту, який на півроку переносить термін введення в дію вищезазначеного закону. За умови його прийняття, відповідальність за протиправні діяння у сфері захисту персональних даних буде застосовуватися вже з 1 липня 2012 р.

  Джерело - Проект Закону України "Про внесення змін до Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення законодавства про захист персональних даних" щодо перенесення терміну введення в дію" (N 9624 від 20.12.2011 р.)
   
 10. Умник

  Умник Профессионал

  Требуют от всех! Вчера был в налоговой так там меня чуть не затоптали ФОПовци-рыночники, а у большинства ведь нет нанятых, правда есть оренда места на рынке. Но пытаясь выяснить этот вопрос уяснил следующее- наша налоговая требует ото всех не взирая ни на что ибо получила по шапке. Потратьте 15 мин и спите спокойно!
   
 11. Умник

  Умник Профессионал

  Хто може бути платником єдиного податку

  Платник податку Критерії єдиноподатників Особливості діяльності Ставки податку
  Фізособи І група - не використовують працю найманих осіб;
  - обсяг доходу протягом календарного року не перевищує 150 тис. грн. Здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг* населенню 1%-10% мінзарплати
  (≈ від 10
  до100 грн.)
  ІІ група - не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
  - обсяг доходу не перевищує 1 млн. грн. Здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових*, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства. 2%-20% мінзарплати
  (≈ від 20
  до200 грн.)
  ІІІ група - не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
  - обсяг доходу не перевищує 3 млн. грн. В цю групу також потрапляють фізособи- підприємці, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (гр. 70.31 КВЕД ДК 009:2005). Звичайно, при дотриманні критеріїв "єдиноподатників".
  - 3 % від доходу для платників ПДВ;
  - 5 % від доходу для неплатників ПДВ
  Юрособи - середньооблiкова кількість працівників не перевищує 50 осіб;
  - обсяг доходу не перевищує 5 млн грн.
  З урахуванням видів діяльності, які заборонені "єдиноподатнику"
  - 3 % від доходу для платників ПДВ;
  - 5 % від доходу для неплатників ПДВ
   
 12. Умник

  Умник Профессионал

  Екологічний податок

  За розміщення сміття в контейнерах та урнах таки не потрібно платити екоподаток!

  Цьогорічна позиція ДПС щодо сплати екоподатку за розміщення сміття (див., наприклад, лист ДПА у м. Києві N 10491/10/15-807 від 26.10.2011 р.) була однозначна - викинув сміття в урну коло офіса- ПЛАТИ! Контролери неодноразово зазначали, що підприємства є платниками екологічного податку за розміщення відходів у випадку тимчасового розміщення відходів (у т.ч. побутових відходів) до їх передачі на утилізацію або розміщення іншому суб'єкту господарювання в місця видалення відходів. Тобто податківці прирівнювали тимчасове зберігання сміття на підприємстві (наприклад, в баках чи контейнерах) до поняття "розміщення відходів", що наводиться у пп. 14.1.223 ПКУ.

  На щастя, позиція податківців у цьому питанні змінилася. ДПС виклала узагальнюючу податкову консультацію щодо сплати екологічного податку, що справляється за розміщення побутових відходів. В ній контролери відмічають, що місця тимчасового зберігання відходів, наприклад, для тимчасового зберігання небезпечних відходів перед передачею на знешкодження або утилізацію спеціалізованим організаціям, контейнери або урни для збирання побутових відходів не є місцями їх остаточного видалення і не відносяться до спеціально відведених місць чи об’єктів.
  А тому платниками екологічного податку за розміщення побутових відходів є лише ті суб’єкти господарювання, що розміщують їх у спеціально відведених для цього місцях чи об’єктах, на використання яких отримано відповідний дозвіл спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища або його органів на місцях.

  ------------------------
  Наказ Державної податкової служби України "Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації щодо екологічного податку, що справляється за розміщення побутових відходів" (N 258 від 16.12.2011 р.).
   
 13. Умник

  Умник Профессионал

  Нова форма податкової накладної

  Звертаю увагу , що з 16.12.2011 року діє нова форма податкової накладної. Тут викладені деякі моменти на які треба звернути увагу

  Форма ПН.
  1. Знайшли місце новому реквізиту податкової накладної – код товару згідно з УКТ ЗЕД. Нагадую, що необхідність внесення змін до форми накладної виникла після набрання чинності Закону України N 3609-VІ, яким збільшено перелік її обов’язкових реквізитів. Тепер для нового реквізиту виділено графу 4, яка має заповнюватися у разі постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України на всіх етапах постачання таких товарів/послуг.
  2. Уточнено назву графи 2 ПН. На зміну її розмитій назві прийшла більш точна і однозначна – «Дата виникнення податкового зобов’язання (постачання (оплати))». Тобто проставляється будь-яка з подій, що сталася раніше, відповідно до п. 187.1 ПКУ.
  3. Додали клітинку у правій частині поля порядкового номера ПН та розрахунку коригування (після знака "/"). Тепер права частина номера складається з 5 клітинок. Першу клітинку зарезервували за собою спецрежимники оподаткування (проставляється 2, 3 або 4). Інші 4 клітинки відводяться для номера філії чи структурного підрозділу (раніше для заповнення номера філії передбачалося лише 3 клітинки).
  Порядок заповнення ПН.
  Мистецтво заповнення податкової накладної відточувалося не один рік. Адже найдрібнішу хибу бухгалтера фіскали розцінювали як порушення порядку заповнення ПН і позбавляли права покупця на податковий кредит. Новий порядок заповнення ПН стає ще жорсткішим, а тому, щоб не потрапити під немиле око податківців, звертаю вашу увагу на наступні моменти коментованого документа.
  1. ПН має заповнюватися державною мовою. За правилами логіки, така вимога не має поширюватися на торгові марки та абревіатури номенклатури товару, які фіксуються у графі 3 ПН "Номенклатура товарів/послуг продавця" у разі неможливості (недоцільності) їх перекладу. Але, на жаль, цей момент не прописаний у коментованому порядку.
  2. Закріплено два способи заповнення ПН:
  - або видруковування такої форми з подальшим заповненням її розбірливим почерком ручкою з чорнилом (пастою) синього або чорного кольору без підчисток і виправлень тексту та цифрових даних;
  - або заповнення її в електронному вигляді з подальшим видруковуванням. Друкована ПН може бути як з клітинками, так і без них.
  3. Реквізити заголовної частини ПН вирівнюються по правій межі поля (наприклад, номер договору). Недотримання такої "дрібниці" може привести до порушення порядку заповнення ПН.
  4. Дата виписки ПН заповнюється цифрами і не має містити крапок, ком та інших розділових знаків. При цьому, цифри зазначаються у такій послідовності: день місяця (дві цифри), місяць (дві цифри), рік (чотири цифри). Наприклад: 16122011.
  5. Порядковий номер ПН присвоюється відповідно до її номера в реєстрі виданих та отриманих податкових накладних та не має містити літер чи інших символів.
  6. Правила зазначення місцезнаходження (податкова адреса) продавця та покупця.
  Для фізособи місцезнаходження – місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків в органах ДПС.
  Для юросіб – фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводять щоденне керування діяльністю юрособи та здійснюється управління і облік (ці ж дані мають міститися у Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України).
  7. Заповнення графи "Вид цивільно-правового договору". У ній зазначається вид цивільно-правового договору згідно з видом договірних зобов'язань, визначених Цивільним кодексом України. Наприклад, договір купівлі-продажу, договір поставки та ін. Крім того, звертаємо увагу на формат зазначення дати договору, в ньому не має бути крапок, ком та інших розділових знаків.
  8. Заповнення ПН філією. У цьому разі у ПН зазначаються найменування головного підприємства, платника ПДВ, що передбачена статутними документами, та найменування такої філії (структурного підрозділу).
  9. Збільшено перелік типів причин, які зазначаються у верхній лівій частині ПН, у разі, якщо обидва примірники цього документа залишаються у продавця. До них додались:
  12 - Виписана на вартість безоплатно поставлених товарів/послуг, обчислену, виходячи з рівня звичайних цін;
  13 - Використання виробничих або невиробничих засобів, інших товарів/послуг не у господарській діяльності;
  14 - Виписана покупцем (отримувачем) послуг від нерезидента.
  10. Особливі умови заповнення ПН при отриманні послуг від нерезидента.
  Як ми уже зазначали, для цієї ситуації новий порядок визначив свій код типу причин (14). Крім того, порядком передбачено відображення умовного індивідуального податкового номера продавця:
  - 200000000000 – у разі, якщо такі послуги не призначаються для використання у господарській діяльності або придбані з метою їх використання для постачання послуг за межами митної території України або послуг, місце постачання яких визначається відповідно до п. 186.3 ПКУ;
  - 300000000000 – в інших випадках;
  Крім того, у цій ситуації у рядку "Номер свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість (продавця)" проставляється нуль.
  11. Печатка для податкової накладної. Новий порядок прописує, що для скріплення податкових накладних може бути виготовлена окрема печатка "Для податкових накладних".
  Разом з тим, якщо податкову накладну виписує філія чи інший структурний підрозділ, то вона скріплюється печаткою головного підприємства, яка, крім реквізитів такого платника податку, може містити найменування філії чи іншого структурного підрозділу.
  ------------------------
  Наказ Міністерства фінансів України "Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної"(N 1379 від 01.11.2011 р.).
  Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 22.11.2011 р. за N 1333/20071.
  Офіційне опублікування: "Офіційний вісник України" N 95 від 16.12.2011 р.
  Дата набрання чинності: 16.12.2011 р.
   
 14. Умник

  Умник Профессионал

  В 2012 г. регистрация недвижимости и земель будет осуществляться по старому

  Вчера, 26.12.2011г., Президент подписал Закон "О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно обеспечения реализации прав на недвижимость и их обременений при их государственной регистрации".

  Указанным законом до 1 января 2013 года отсрочены нормы об изменениях в государственной регистрации прав на недвижимое имущество (в частности - переход прав по регистрации Министерству юстиции).

  На 1 января 2013 года перенесено вступление в силу норм Закона " О Государственном земельном кадастре".

  Заключительными положениями закона предусмотрено, что до 1 января 2013 года Кабмин обязан обеспечить создание нормативной и материально-технической базы ведения Государственного реестра прав на недвижимое имущество и их обременений и Государственного земельного кадастра.

  Подписанный Закон вступит в силу с 31 декабря 2011 года. Таким образом, регистрация недвижимости и земель будет ещё год осуществляться по-старому.
   
 15. zurbagan

  zurbagan Мастер

  В налоговой сами пока еще не знают - им еще разъяснения не пришли, но, по-моему - 3 и 4 группы.
   
 16. Умник

  Умник Профессионал

  До розьснения с налоговой наше обсуждение - сотрясание воздуха... Но по логике это должны быть 3-4 группы с учетом того что они вписываются в требования закона.
   
 17. Умник

  Умник Профессионал

  Парламент сократил сроки рассмотрения земельных споров органами власти и самоуправлен

  Верховная Рада Украины приняла Закон "О внесении изменений в Земельный кодекс Украины относительно сокращения срока отведения земельных участков для градостроительных нужд", сократив сроки рассмотрения органами власти всех земельных споров.

  Законом, в частности, предусмотрено, что земельные споры рассматриваются органами исполнительной власти по вопросам земельных ресурсов и органами местного самоуправления на основании заявления одной из сторон в недельный срок со дня представления заявления (ранее такой срок составлял один месяц). Соответствующие изменения внесены в статью 159 Земельного кодекса.

  Также предусмотрено, что решение соответствующих органов передается сторонам в трехдневный срок со дня его принятия (в старой редакции - в течение пяти дней).

  Как следует из положений ЗК, органы местного самоуправления разрешают земельные споры в границах населенных пунктов, касающиеся границ земельных участков, находящихся в собственности и пользовании граждан, соблюдения правил добрососедства и размежевания границ районов в городах.

  Органы исполнительной власти по вопросам земельных ресурсов разрешают земельные споры, касающиеся границ земельных участков за пределами населенных пунктов и размещения "обмежень" в использовании земель и земельных сервитутов.
   
 18. Умник

  Умник Профессионал

  Персональные данные

  29.12.11 | 18:00


  На первом этапе санкции Закона "О защите персональных данных" применяться не будут
  Все без исключения базы персональных данных не обязательно должны быть зарегистрированы до 1 января 2012 года. Как сообщает ЮРЛИГА, об этом сегодня на пресс-конференции сказал Министр юстиции Украины Александр Лавринович.

  По словам Министра, процесс регистрации будет продолжен и после Нового года. Александр Лавринович заверил, что вопрос применения санкций является не просто не первоочередным, а последним.

  "На этом этапе нам нужно обеспечить реальный учет, а потом то, что касается контроля", - сообщил Министр. По его словам в первое время контроль будет осуществляться только по заявлениям о нарушениях прав гражданин. Что касается плановых проверок, то этот вопрос пока что не поднимается.

  Детальнее - читайте на ЮРЛИГЕ
   
 19. Умник

  Умник Профессионал

  Новые формы заявлений на единый налог утверждены

  Мінфін затвердив форму та порядок подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування.

  Нагадаю що юрособи та фізособи-підприємці, які хочуть стати (залишитися) платниками єдиного податку у новому році, мають подати до своєї податкової відповідну заяву не пізніше 25 січня 2012 р. Це можна зробити особисто або поштою. До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування. Форма такого документа затверджена коментованим наказом.

  Хочу звернути вашу увагу на перелік "єдинників", які можуть обрати ставку 3% від доходу + ПДВ:

  - суб'єкт господарювання, зареєстрований платником ПДВ, у разі переходу на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу;

  - платник єдиного податку, який зареєстрований платником ПДВ, у разі добровільної зміни ставки єдиного податку шляхом подання заяви щодо зміни ставки єдиного податку не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку календарного кварталу, в якому буде застосовуватися нова ставка;

  - суб'єкт господарювання, який НЕ зареєстрований платником ПДВ, у разі його переходу на спрощену систему оподаткування шляхом реєстрації платником ПДВ і подання заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу, в якому здійснено реєстрацію платником ПДВ;

  - платник єдиного податку, що застосовує ставку єдиного податку в розмірі 5%, у разі постачання ним послуг (робіт) платникам ПДВ, і якщо обсяг такого постачання за останні 12 календарних місяців сукупно перевищує 300 тис. грн., та реєстрації такого платника єдиного податку платником ПДВ у порядку, встановленому розділом V ПКУ, шляхом подання заяви щодо зміни ставки єдиного податку не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу, в якому здійснено реєстрацію платником податку на додану вартість.

  ------------------------

  Наказ Міністерства фінансів України N 1675 від 20.12.2011 р.

  Зареєстрований в Міністерстві юстиції України 27.12.2011 за N 1536/20274

  Офіційне опублікування: "Офіційний вісник України" N 100 від 30.12.2011 р.
   
 20. Capitoshechka

  Capitoshechka хфошистонаціоналістобєндєравєц

  Відповідає Наталія Остапець
  головний державний податковий інспектор консультаційного сектору ДПА у м. Києві

  В якому випадку підприємство повинно подавати повідомлення за формою N 20-ОПП ?

  Відповідно до п. 8.1. Порядку обліку платників податків і зборів (далі — Порядок), що затверджений
  наказом ДПА України від 22.12.10 N 979, платник податків зобов'язаний повідомляти про всі об'єкти
  оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, органи державної податкової служби за місцезнаходженням
  таких об'єктів (за основним та неосновним місцем обліку) у порядку, встановленому цим розділом.
  Згідно з п. 8.3 Порядку якщо у платника податків відбувається реєстрація, створення чи відкриття об'єкта
  оподаткування на території адміністративно-територіальної одиниці, де він не перебуває на обліку, то такий платник
  податків зобов'язаний стати на облік за неосновним місцем обліку в органі державної податкової служби за
  місцезнаходженням такого об'єкта у порядку, визначеному розділом VII цього Порядку.

  ПЫ.СЫ. Еще раз говорю, последний раз на русском языке (в следующий раз на китайский придется переходить) - НЕ ВСЕ СДАЮТ 20-ОПП. Внимательно читайте.
   

Поделиться этой страницей