Помощь предпринимателям

Тема в разделе "Защита прав потребителей", создана пользователем Умник, 26 дек 2011.

 1. Capitoshechka

  Capitoshechka хфошистонаціоналістобєндєравєц

  В Міндоходів триває "паперова робота" щодо ЄСВ

  Міндоходів переписав під себе Порядок прийняття банками на виконання розрахункових документів на виплату заробітної плати. Нагада., що на сьогоднішній день при владі залишається Порядок, затверджений постановою ПФУ N 21-3 від 27.09.2010 р. Однак з дня на день він має скласти свої повноваження та передати їх правонаступнику - Порядку, затвердженому вже Міндоходів. Тож зрозуміло, що ключовими моментами коментованого документа виступає заміна органів ПФУ на органи доходів і зборів.
  Нагадаю, що банки здійснюють видачу (перерахування) коштів для виплати зарплати, на які нараховувався ЄСВ, лише за умови одночасного подання розрахункових документів про сплату ЄСВ, в сумі, не меншій 1/3 коштів для виплати заробітної плати. Також банк повинен видати кошти на оплату праці, за умови, що за цей період вже був сплачений ЄСВ (має бути документальне підтвердження).
  Якщо сума ЄСВ менша, ніж 1/3 суми коштів для виплати заробітної плати, банки видають (перераховують) гроші у разі наявності оригіналу довідки-розрахунку, яка погоджена з органом Міндоходів.
  Крім того, платникам, у яких перерахована сума ЄСВ менша, ніж 1/3 суми коштів на виплату зарплати у зв’язку із застосуванням максимальної величини бази нарахування ЄСВ, та які протягом попереднього року не допустили порушень у сфері законодавства щодо ЄСВ, видається довідка про видачу коштів для виплати заробітної плати без перевірки сум сплати ЄСВ.
  _______________
  Наказ Міністерства доходів і зборів України "Про затвердження порядку прийняття банками на виконання розрахункових документів на виплату заробітної плати" (N 453 від 09.09.2013 р.)

  Черговими плодами праці міндоходівців також стали:
  - Порядок зарахування в рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів (затверджений наказом Міндоходів N 450 від 09.09.2013 р.);
  - Порядок розгляду органами доходів і зборів скарг на вимоги про сплату недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та на рішення про нарахування пені та накладення штрафу (затверджений наказом Міндоходів N 452 від 09.09.2013 р.).
   
 2. Capitoshechka

  Capitoshechka хфошистонаціоналістобєндєравєц

  З’явилася міндоходівська звітність з ЄСВ

  З Мін’юсту надійшов зареєстрований Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
  Чи має він відмінності порівняно з діючим на сьогоднішній день Порядком з аналогічною назвою, але затвердженим постановою ПФУ (N 22-2 від 08.10.2010 р.), я розкажу 1 жовтня.
  _______________
  Наказ Міністерства доходів і зборів України "Про затвердження Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" (N 454 від 09.09.2013 р.)
   
 3. Волшебница

  Волшебница Чучелко

  іздіваєшся?????:fa:
   
 4. Capitoshechka

  Capitoshechka хфошистонаціоналістобєндєравєц

 5. Capitoshechka

  Capitoshechka хфошистонаціоналістобєндєравєц

  Реєструємось і знімаємось з обліку як платники ЄСВ за порядком Міндоходів

  Міндоходів затвердило власний Порядок обліку платників єдиного внеску (далі – ЄСВ) та Положення про реєстр страхувальників.

  Порядком передбачено окремі процедури взяття на облік/зняття з обліку для двох категорій платників ЄСВ:
  1) ті, на кого поширюється дія Закону "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" N 755-IV від 15.05.2003 р. (далі – Закон N 755), – це фізособи-підприємці та практично всі юрособи;
  2) ті, на кого дія даного Закону не поширюється, – це звичайні фізособи, що виявили бажання взяти участь у добровільному страхуванні, фізособи, що займаються незалежною професійною діяльністю та деякі юрособи.

  Взяття на облік

  Платники ЄСВ, на яких розповсюджується Закон N 755, мають бути поставлені на облік в органі доходів і зборів за місцезнаходженням чи місцем проживання на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором, не пізніше наступного робочого дня з дня отримання зазначених відомостей. В свою чергу ФСС з нещасних випадків за інформацією від контролерів відносить юрособу (її відокремлений підрозділ) або фізособу-підприємця до відповідного класу професійного ризику виробництва і не пізніше наступного робочого дня повідомляє про це орган доходів і зборів. Відокремлені підрозділи обліковуються як страхувальники з урахуванням таких особливостей: якщо відокремлений підрозділ має окремий баланс та самостійно веде розрахунки із застрахованими особами, то він обліковується як платник ЄСВ. У разі недотримання названих вимог, підрозділ юрособи обліковується з приміткою "Неплатник". Датою взяття на облік вважається дата внесення запису органом доходів і зборів до реєстру страхувальників.

  Платники ЄСВ, на яких не поширюється Закон N 755, мають бути поставлені на облік за місцезнаходженням чи місцем проживання не пізніше наступного робочого дня з дня отримання Заяви про взяття на облік (ф. N 1-ЄСВ). Платники ЄСВ (фізичні особи) до заяви за наявності подають копію трудового договору з найманим працівником чи копію договору цивільно-правового характеру з фізособою. Наступного дня після взяття на облік платнику безоплатно надсилається повідомлення про взяття на облік (ф. N 2-ЄСВ).

  Зняття з обліку

  Зняття з обліку осіб, які знаходяться під сферою дії Закону N 755, відбувається в такому порядку:
  - після того як держреєстратор повідомив орган доходів і зборів про те, що платник припиняє свою діяльність, останній проводить позапланову документальну перевірку щодо правильності нарахування та сплати ЄСВ;
  - в той же час контролери повідомляють ПФУ, соцфонди про проведення заходів, пов’язаних з припиненням платника ЄСВ;
  - на основі акта перевірки платник здійснює остаточні розрахунки, і орган доходів і зборів складає довідку про відсутність заборгованості зі сплати ЄСВ (ф. N 3-ЄСВ).

  Платники ЄСВ, на яких не поширюється Закон N 755, повинні у 10-денний строк з дня прийняття відповідними органами рішення про ліквідацію, припинення діяльності подати до органу доходів і зборів заяву про зняття з обліку (ф. N 7-ЄСВ) та копії таких документів:
  - розпорядчого документа (рішення) власника або органу, уповноваженого на те засновницькими документами про ліквідацію;
  - розпорядчого документа про утворення ліквідаційної комісії;
  - розпорядчого документа про припинення незалежної професійної діяльності фізичної особи.

  Фізособа знімається з обліку також за наявності довідки про смерть або про визнання її померлою, безвісно відсутньою чи недієздатною згідно із законодавством за умови відсутності в такої особи боргу. ПФУ і соцфонди не пізніше 10 днів передають органу доходів і зборів довідку про наявність або відсутність у платника ЄСВ заборгованості (ф. N 8–СК). Фіскали в 10-денний строк з дня отримання заяви проводять позапланову документальну перевірку щодо правильності нарахування та сплати ЄСВ або звірення розрахунків з фізособами, які забезпечують себе роботою самостійно. На основі акта перевірки або акта звірки платник ЄСВ здійснює остаточні розрахунки з органом доходів і зборів, останній знімає його з обліку та вносить відповідні записи до реєстру страхувальників із зазначенням дати та підстави зняття з обліку.
  _______________
  Наказ Міністерства доходів і зборів України "Про затвердження Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та Положення про реєстр страхувальників" (N 458 від 25.09.2013 р.)  Міндоходівська звітність з ЄСВ: здаємо по-новому?

  До кінця вересня залишаються лічені години, і перед бухгалтером знову постає питання подання звітності з ЄСВ. Зауважу, що Порядок формування та подання такої звітності вже зареєстровано Мін'юстом. Для його втілення в життя не вистачає лише офіційного опублікування. Але можна вже практично із стовідсотковою впевненістю говорити, що за вересень звітувати з ЄСВ будемо до Міндоходів.

  Процес подання електронного звіту міндоходівці обіцяють підкріпити безкоштовним актуальним програмним забезпеченням, а також розмістити його на власному веб-порталі. Постає питання: як швидко це відбудеться? Адже можливість подання звітності на паперових носіях передбачена для страхувальників, кількість застрахованих осіб у яких не більше п’яти, або якщо разом з паперовою формою подати електронну. А також нагадаю, що звіт, надісланий поштою, не вважається поданим.

  Сам додаток 4 до Порядку не зазнав суттєвих змін, за винятком свого отримувача. Враховуючи, що з 1 липня цього року декретні виплати потрапили до бази нарахування ЄСВ, в таблиці 6 додатка 4 в новій графі 16 необхідно буде вказувати кількість календарних днів відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.
  _______________
  Наказ Міністерства доходів і зборів України "Про затвердження Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" (N 454 від 09.09.2013 р.)
   
 6. Capitoshechka

  Capitoshechka хфошистонаціоналістобєндєравєц

  30 сентября 2013 г., в 15:00 Интернет-конференция Светланы Кепиной,
  начальника Управления администрирования единого взноса и методологии Департамента доходов и сборов с физических лиц Министерства доходов и сборов Украины на тему:
  "Вопросы уплаты единого взноса на общеобязательное государственное социальное страхование"

  -
  -
  http://press.liga.net/conf/ministerstvo_dokhodov_i_sborov_/#
   
  Последнее редактирование: 30 сен 2013
 7. Capitoshechka

  Capitoshechka хфошистонаціоналістобєндєравєц

 8. Capitoshechka

  Capitoshechka хфошистонаціоналістобєндєравєц

  З 1 жовтня розблоковано ЄСВ-рахунки: як знайти свій?

  Міндоходів повідомляє про розблокування нових рахунків для сплати ЄСВ, а також про свою готовність приймати звіти про суми нарахованого єдиного внеску.

  З номерами рахунків можна ознайомитися тут, або тут Реєстр рахунків для сплати єдиного внеску
  Хочу звернути увагу, що наразі рахунки потребують пояснень щодо їх застосування. Адже для кожного відділення Міндоходів наведено по 10 рахунків, що різняться між собою цифрами посередині.
  Так, наприклад, для ДПI у Святошинському р-нi ГУ Мiндоходів у м. Києві наведено такі рахунки:
  3719 0 201 002657
  3719 9 202 002657
  3719 8 203 002657
  3719 7 204 002657
  3719 6 205 002657
  3719 5 206 002657
  3719 4 207 002657
  3719 3 208 002657
  3719 2 209 002657
  3719 2 210 002657

  Враховуючи, що офіційних пояснень ще немає, наведу думку щодо того, як визначити потрібний рахунок. Наказом Державної казначейської служби України N 130 від 16.08.2013 р. затверджено Довідник відповідності символу звітності класам професійного ризику виробництва та категоріям платників єдиного внеску. Так, наприклад, основним категоріям платників з класом профризику 1-67 відповідає символ 201 (він міститься всередині рахунку). Тож, більшості платників слід використовувати рахунок 37190 201 002657. За аналогією мають визначитися з потрібним рахунком й інші категорії платників, яким відповідають решта символів звітності (202, 203, 204 тощо).
  При цьому нагадаю, що алгоритм заповнення поля "Призначення платежу" в платіжних дорученнях міститься лише в Порядку N 817 від 07.07.2012 р.
   
  Последнее редактирование: 1 окт 2013
 9. Волшебница

  Волшебница Чучелко

  Руки їм треба за це повикручувати! Чому не можна написать, що "за себе" платимо туди, з лікарняних -сюди, в шостим класом ризику -ото отуди!!! Чи шукають нові приводи для штрафів? Зараз же в МІНЗДОСІ нічого ні в кого не допитаєшся...
   
 10. UaViktor

  UaViktor Новичок

  Цитата:
  Хочу звернути увагу, що наразі рахунки потребують пояснень щодо їх застосування.

  Враховуючи, що офіційних пояснень ще немає, наведу думку щодо того, як визначити потрібний рахунок Як я зрозумів; м.Конотоп 1. Відрахування із з\плати 36,8% і 3,6% платимо на рахунок 37196201001805 2.За себе 34,7%--------------------------------------------37193204001805
   
 11. Волшебница

  Волшебница Чучелко

  Погано те, що не всі платники ЄСВ такі "продвинуті" і не кожен має доступ до інтернету і таке інше. А в п"ятницю потрібно видати зарплату...
   
 12. Capitoshechka

  Capitoshechka хфошистонаціоналістобєндєравєц

  Розроблено електронні форми звітів з ЄСВ

  На офіційному сайті Міндоходів викладено електронні формати документів звітності з ЄСВ. Окрім цього складено довідник відповідності кодів податкових органів та кодів пенсійних органів для використання розробниками програмного забезпечення при формуванні xml-файлів.

  http://minrd.gov.ua/elektronna-zvitnist/platnikam-podatkiv-pro-ele/povidomlennya-platnikam-pod/112281.html
   
 13. Волшебница

  Волшебница Чучелко

  Рахунки вже є, починаємо дружно платити по -новому:)
   
 14. Capitoshechka

  Capitoshechka хфошистонаціоналістобєндєравєц

  Рахунки з ЄСВ упорядковано

  На офіційному сайті Міндоходів упорядковано інформацію щодо рахунків для сплати ЄСВ, зокрема, згруповано рахунки за отримувачами. Окрім цього додано новий файл "Символи рахунків для зарахування ЄСВ", що допоможе виявити потрібний рахунок.
   
 15. Vladimir

  Vladimir Мастер

  В связи с передачей ЕСВ в Министерство доходов и сборов изменяется порядок подачи отчета по ЕСВ - его нужно подавать не в ПФУ, а в Министерство доходов и сборов.

  Т.к. в текущей версии ПО "Податкова звітність" отсутствует отчет по ЕСВ создать его и отправить используя бесплатные ключи можно в системе iFin.ua или в программе МЕДок (в том числе и в демо-версии).


  Подробные инструкции для iFin.ua тут: | Независимый сайт поддержки пользователей OPZ
  для МЕДок тут: | Независимый сайт поддержки пользователей OPZ
   
 16. Vladimir

  Vladimir Мастер

  В связи передачей в Миндоходов функций по администрированию и прему отчетов по ЕСВ вознила проблема: вторую неделю никто не получает вторую квитанцию на отчет по ЕСВ поданный в электронном виде с использованием ЭЦП!


  Как сообщил оператор в центре обработки электронных отчетов Министерства доходов и сборов (тел.: 0 800-501-007, 044 323-0-111, 066 555-0-111, 067 555-0-111) - на сегодняшний день вторые квитанции по ЕСВ никому не формируются и не рассылаются!  Когда сервис приема отчетов по ЕСВ будет работать в нормальном режиме - неизвестно!
  Но, якобы, до 20 октября вторые квитанции по ЕСВ должны сформировать и разослать.
   
 17. Маленькая лошадка

  Маленькая лошадка Профессионал

  Хорошая новость.
   
 18. Capitoshechka

  Capitoshechka хфошистонаціоналістобєндєравєц

  Кому як... Я, мабуть, через пару днів повішуся на гілляці, якщо й далі так йтиме
   
 19. Волшебница

  Волшебница Чучелко

  не поспішай, ще я ЄСВ не здала :)
   
 20. Capitoshechka

  Capitoshechka хфошистонаціоналістобєндєравєц

  Хто не встиг, той запізнився)))
   

Поделиться этой страницей