Помощь предпринимателям

Тема в разделе "Защита прав потребителей", создана пользователем Умник, 26 дек 2011.

 1. Capitoshechka

  Capitoshechka хфошистонаціоналістобєндєравєц

  Податок на нерухомість: на звірку залишилось 2 місяці

  Нагадаю, що з 1 січня 2013 року в Україні було запроваджено податок на нерухоме майно для юридичних та фізичних осіб, що мають у власності квартири площею понад 120 кв. м та житлові будинки площею понад 250 кв. м (ст. 265 ПКУ). Однак 4 липня 2013 року ВРУ ухвалила Закон N 403-VII, яким звільнила фізичних осіб від сплати зазначеного податку у 2013 році.
  Надалі, з 2014 року, обчислення суми податку для фізосіб здійснюватиметься контролюючим органом за місцем реєстрації власника нерухомості. Також за місцем реєстрації надсилатимуться і податкові повідомлення-рішення про сплату сум обчисленого податку та відповідні платіжні реквізити. Окрім цього, Міндоходів має сформувати реєстр платників податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та забезпечити взяття їх на облік. Для реалізації зазначеного Міндоходів затвердило порядок проведення звірки кількості об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізосіб - платників податку, розмірів житлової площі таких об’єктів.
  Для проведення звірки фізособам –платникам податку на нерухомість за місцем їх проживання (реєстрації) будуть надсилатися повідомлення про запрошення на звірку (форму такого повідомлення вже затверджено Мінфіном). Проведення звірки здійснюється на підставі оригіналів документів про право власності на об'єкти житлової нерухомості, про житлову площу таких об’єктів, а також за наявності документів, що посвідчують особу власника.
  Фізичні особи – платники податку на нерухомість можуть здійснювати таку звірку до 31 грудня 2013 року (включно).
  -----------------------
  Наказ Міністерства доходів і зборів України "Про затвердження порядку надання інформації про результати звірки" (N 508 від 26.09.2013 р.)
   
 2. Capitoshechka

  Capitoshechka хфошистонаціоналістобєндєравєц

  Міндоходів дозволило використовувати старі книги обліку доходів і витрат

  Нагада., що 18 жовтня 2013 року набрав чинності наказ Міндоходів N 481 від 16.09.2013 р. Ним затверджено нову форму Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть підприємці-загальносистемники та фізособи, що провадять незалежну професійну діяльність, та Порядок її ведення. Документом, зокрема, передбачено можливість обрати, в якому вигляді вести Книгу, - в паперовому або електронному. Тож ті, хто тільки починає підприємницьку чи незалежну професійну діяльність, або ті, в кого попередня Книга вже добігає кінця, мають зареєструвати нову книгу. Як бути тим, у кого Книга вже заведена за старою формою, і в ній достатньо місця для подальшого ведення?
  До цього часу листів з роз’ясненнями з цього питання ще не було, окрім думки, висловленої посадовцями Міндоходів у "Віснику Міністерства доходів та зборів України" N 40 від 25.10.2013 р.
  І ось нарешті здійснилось - міндоходівці в Єдиній базі податкових знань (підкатегорія 104.08) дали відповіді на низку питань, пов’язаних з введенням нової Книги. Зокрема, рекомендують фізособам-підприємцям на загальній системі оподаткування продовжувати ведення Книги старого зразка до кінця 2013 року, а з 01.01.2014 року зареєструвати та вести нову Книгу.
  Окрім того, враховуючи, що порядки ведення Книг обліку доходів і витрат суттєво відрізняються один від одного, дані з попередньої книги не переносяться до нової.
  Також нагадаю, що завести електронну Книгу можна буде лише з 01.01.2014 року.
  ------------------------
  За інформацією з Єдиної бази податкових знань
   
 3. Capitoshechka

  Capitoshechka хфошистонаціоналістобєндєравєц

  Оприлюднено нову форму N 1ДФ

  На офіційному веб-порталі Міндоходів оприлюднило проект наказу про затвердження Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма N 1ДФ) та Порядку його заповнення та подання.
  Попередньо дата набрання чинності наказу намічена на 1 квітня 2014 року, а форма N 1ДФ вперше подається за І квартал 2014 року.
  Проектна форма містить таку ж кількість граф, що й нині діюча.
  Передбачено, що форма N 1ДФ подається податковими агентами в один із таких способів:

  - засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису відповідальної особи податкового агента;

  - на паперовому носії разом з електронною формою на електронному носії інформації;

  - на паперовому носії, якщо кількість рядків у формі не більше п'яти.

  Окрім цього, Довідник ознак доходів фізичних осіб доповнено новими пунктами (N 180-184). Це доходи від продажу продукції тваринництва, брухту дорогоцінних металів, операцій з конвертації цінних паперів, операцій з валютними цінностями (крім цінних паперів), інвестиційний прибуток від операцій з борговими зобов’язаннями НБУ та казначейськими зобов’язаннями України, емітованими Мінфіном.
   
 4. Capitoshechka

  Capitoshechka хфошистонаціоналістобєндєравєц

  Примусова відпустка за власний рахунок заборонена

  Мінсоцполітики наголосило: примусове відправлення працівників у відпустки без збереження заробітної плати є грубим порушенням законодавства про працю, за що роботодавця в установленому порядку має бути притягнено до відповідальності.
  Водночас спеціалісти міністерства підкреслили, що відпустка без збереження заробітної плати, що надається працівникові в обов'язковому порядку (ст. 25 Закону N 504), та відпустка без збереження заробітної плати за згодою сторін (ст. 26 Закону N 504) надаються лише за бажанням працівника, а не з ініціативи роботодавця.
  Нагадую, що за порушення законодавства про працю передбачено адміністративну відповідальність – накладення штрафу на посадових осіб від 30 до 100 НМДГ (510-1700 грн).
  ----------------------
  Лист Міністерства соціальної політики України N 416/13/116-13 від 19.09.2013 р.
   
 5. Маленькая лошадка

  Маленькая лошадка Профессионал

  Всю освіту на канікулах відправляли з абсолютно тотожними формулюваннями "по сємєйним обстоятєльствам" і ісключітєльно по просьбам трудящихся. Права рука буде ліву штрафувать?
   
 6. Capitoshechka

  Capitoshechka хфошистонаціоналістобєндєравєц

  не тільки освіту. В мене племінниця в медицині працює в Сумах. А начальник в них здогадайтеся хто? Наш колишній утирок КРАВЕЦЬ. Те саме робить. Мало того - незважаючи на те, що людина вже була в цьому році у відпустці за свій рахунок на протязі 5 днів - він знову заставляє на 2 тижні брати відпустку. Хоча КЗОТ забороняє це - не можна на такий термін брати відпустки за свій рахунок.
   
 7. Capitoshechka

  Capitoshechka хфошистонаціоналістобєндєравєц

  Вимога щодо обов’язкового продажу 50% інвалюти діятиме ще півроку

  Нацбанк вже вкотре (а точніше - втретє) продовжує дію низки норм, що стосуються розрахунків за експортно-імпортними операціями та обов’язкового продажу інвалюти.
  Нагадаю, що вперше ці начебто тимчасові норми увійшли в життя українців завдячуючи постановам НБУ N 475 та 476 від 16.11.2012 р. За рік існування їх було дещо доповнено та удосконалено. Деякі нововведення передбачено і на наступні півроку.
  Отже, до 17 травня 2014 року:
  1) розрахунки за операціями з експорту та імпорту товарів повинні здійснюватися у строк, що не перевищує 90 календарних днів (а не 180, як зазвичай);
  2) обов'язковому продажу на міжбанківському валютному ринку України підлягають надходження в інвалюті 1 групи Класифікатора інвалют та банківських металів, а також у російських рублях із-за кордону на користь юросіб, які не є уповноваженими банками, фізосіб-підприємців, іноземних представництв (крім офіційних представництв), на рахунки, відкриті в уповноважених банках для ведення спільної діяльності без створення юрособи, а також надходження в інвалюті на рахунки резидентів, відкриті за межами України на підставі індивідуальних ліцензій НБУ.
  3) перекази із-за меж України в інвалюті на користь фізосіб (резидентів та нерезидентів) у інвалюті 1 групи Класифікатора інвалют та у російських рублях у сумі, що дорівнює або перевищує в еквіваленті 150 тис. грн за місяць, підлягають обов’язковому продажу та мають виплачуватися фізособі-отримувачу у гривнях шляхом зарахування на його поточний рахунок.
  ----------------------
  Постанова Національного банку України "Про зміну строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів і запровадження обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті" (N 453 від 14.11.2013 р.)
  Офіційне опублікування: "Урядовий кур'єр" N 213 від 19.11.2013 р.
  Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.11.2013 р. N 1951/24483 та набирає чинності з 20.11.2013 р.
   
 8. Capitoshechka

  Capitoshechka хфошистонаціоналістобєндєравєц

  Важливо! Подовжено термін подання річної фінансової звітності

  Урядом передбачено зміни в Порядок подання фінансової звітності (N 419 від 28.02.2000 р.), якими, зокрема, подовжено термін подання річної фінансової звітності. За підсумками 2013 року таку звітність необхідно буде подати не пізніше 28 лютого 2014 року (на сьогодні - не пізніше 9 лютого).
  Також на 1 січня 2015 року (замість 1 січня 2014 року) перенесено строк, з якого кредитні спілки та підприємства, що здійснюють діяльність з управління активами, зобов’язані почати складати фінзвітність та консолідовану фінзвітність за МСФЗ.
  Окрім цього, будуть відкориговані Стратегії застосування міжнародних стандартів фінансової звітності в Україні, схвалені розпорядженням КМУ N 911-р від 24.10.2007 р.
  Примітно, що в найближчих планах нормотворців - забезпечити можливість подання фінансової звітності в електронній формі за принципом "єдиного вікна".
  ------------------------
  Постанова Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2000 р. N 419 і розпорядження Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2007 р. N 911" (N 820 від 07.11.2013 р.)
  Дата набрання чинності: з дня офіційного опублікування, за винятком деяких норм
   
 9. Capitoshechka

  Capitoshechka хфошистонаціоналістобєндєравєц

  Увага! На підході нова податкова накладна та порядок її заповнення

  Зміни, передбачені Законом України N 657-VII від 24.10.2013 року, зокрема, відміна свідоцтв платника ПДВ, потягли за собою необхідність коригування податкової накладної та Порядку її заповнення.
  Тож необхідний проект наказу вже з’явився на офіційному сайті Міндоходів і передбачає набрання ним чинності з 01.01.2014 року, але не раніше дня його офіційного опублікування.
  Зауважу, що з форми податкової накладної зникне інформація щодо номерів свідоцтв платників ПДВ (продавця та покупця). В лівому верхньому куті шапки накладної буде міститися відмітка про її вигляд: паперовий чи електронний. Аналогічні зміни очікуються і в формі розрахунку коригування (додаток 2 до накладної).
  Окрім цього, дещо зміниться формат запису номера податкової накладної. Так, порядковий номер податкової накладної повинен містити лише числові значення (не повинен містити літер чи інших символів) та складатися з трьох частин:
  - у першій частині (до знаку дробу) проставляється порядковий номер (присвоюється відповідно до номера в реєстрі виданих та отриманих податкових накладних);
  - у другій частині (між знаками дробу) проставляється код виду діяльності, що передбачає спеціальний режим оподаткування;
  - у третій частині (після знаку дробу) проставляється числовий номер філії чи структурного підрозділу.
  Якщо платник податку перебуває на загальному режимі оподаткування, у другій частині порядкового номера (між знаками дробу) код діяльності не заповнюється. При цьому у клітинах порядкового номера податкової накладної, що не заповнюються, нулі, прочерки та інші знаки чи символи не проставляються.
  Чинний Порядок заповнення податкової накладної (N 1379 від 01.11.2011 р.) Мінфін повинен буде визнати таким, що втратив чинність.
  З текстом проекту ви можете ознайомитися на сайті Міндоходів України.
  ----------------------
  Проект Наказу Міністерства доходів і зборів України "Про затвердження Форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної"
   
 10. Capitoshechka

  Capitoshechka хфошистонаціоналістобєндєравєц

  УВАГА! ПДВ-ЗВІТНІСТЬ ОНОВЛЕНО!!!

  Міндоходів затвердило власні форми податкової звітності з податку на додану вартість та Порядок їх заповнення і подання. Зауважу, що нині діючий наказ Міністерства фінансів України N 1492 від 25.11.2011 р. визнається таким, що втратив чинність.

  Серед затвердженого:

  - податкова декларація з ПДВ та 9 додатків до неї;
  - уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з ПДВ у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок;
  - розрахунок податкових зобов’язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник ПДВ, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України;
  - Порядок заповнення і подання податкової звітності з ПДВ та 2 додатки до нього (Заява про вибір квартального звітного (податкового) періоду та Повідомлення про делегування філіям (структурним підрозділам) права виписки податкових накладних та ведення частини реєстру отриманих та виданих податкових накладних).

  Поняття "орган державної податкової служби" замінено на "контролюючий орган", в результаті чого відбулись зміни як у тексті Порядку, так і у вступних частинах всіх додатків.

  Також звертаю увагу, що форми все ще містять поле для внесення даних щодо номера свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ, хоча Закон України N 657-VII від 24.10.2013 р. передбачає, серед іншого, відміну такого свідоцтва з 1 січня 2014 року.

  В новому Порядку відсутній додаток 3 "Акт про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з ПДВ".
  В декларацію з ПДВ додано рядок "5.1" розділу "Податкові зобов’язання", в якому будуть окремо зазначатися суми операцій з вивезення товарів за межі митної території України, із числа операцій, звільнених від оподаткування ПДВ (ст. 197, підрозділ 2 розділу XX ПКУ). Окрім цього додано рядок "16.1.4" розділу "Податковий кредит", та інші правки з коригування ПК. Відповідні рядки з’являться і в уточнюючому розрахунку.

  Значних змін зазнали: додаток 1 (розрахунок коригування сум ПДВ), додаток 3 (розрахунок бюджетного відшкодування), а також додаток 5 (розшифровки ПЗ та ПК в розрізі контрагентів), додаток 6 (довідка Д6), до яких додано деякі колонки та рядки.

  Наразі документ ще не опубліковано, тож не виключено, що в процесі підготовки його до друку текст зазнає змін. Отже очікуємо офіційної публікації документа, і тоді вже зможемо говорити про дату, з якої слід подавати нову податкову звітність вперше.

  -------------------------
  Наказ Міністерства доходів і зборів України "Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість" (N 678 від 13.11.2013 р.)
  Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 11.12.2013 року за N 2094/24626 та набуває чинності з дня офіційного опублікування
   
 11. Capitoshechka

  Capitoshechka хфошистонаціоналістобєндєравєц

  Встигніть перейти на нові коди КВЕД:2010 до нового року

  КВЕД:2010 (ДК 009:2010 "Класифікація видів економічної діяльності"), який було затверджено ще наприкінці 2010 року наказом Держспоживстандарту N 457 від 11.10.2010 р., з 1 січня 2014 року нарешті вступить у свої законні права повністю. Саме з нового року втрачає чинність КВЕД:2005, який протягом 2012-2013 рр. залишався чинним та діяв одночасно із новозатвердженим КВЕДом.
  А це означає лише одне – суб’єктам господарювання, які ще не встигли замінити старі коди економічної діяльності на нові, треба поквапитися та якнайшвидше завітати до держреєстраторів із відповідними документами.
  Як зазначає Державна реєстраційна служба у своєму листі N 84/21-12-7.2 від 27.04.2012 р., для приведення кодів видів діяльності у відповідність до КВЕД-2010 фізичним особам-підприємцям та представникам юросіб необхідно надати держреєстраторам такі документи:

  - фізособам-підприємцям - реєстраційну картку за формою N 11 (усі форми реєстраційних карток затверджені наказом Мін’юсту N 3178/5 від 14.10.2011 р.). Зміна видів діяльності проводиться безоплатно;

  - юрособам:

  -- реєстраційну картку за формою N 3 та пакет документів відповідно до вимог ст. 29 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" - у випадку необхідності внесення змін до установчих документів юрособи;

  -- реєстраційну картку за формою N 4 – у випадку, коли вносити зміни до установчих документів юрособи не потрібно.

  Попіклуйтесь також про наявність паспорта та довіреності (для представників фізичних чи юридичних осіб).

  Для довідки: правильно визначити свої види діяльності відповідно до КВЕД-2010 можна, скориставшись спеціальним Сервісом, який розміщено на веб-сайті Держслужби статистики України
   
 12. Capitoshechka

  Capitoshechka хфошистонаціоналістобєндєравєц

  Міндоходів затвердило новий реєстр виданих та отриманих податкових накладних

  Черговим подарунком від Мінздоху є нові форма реєстру виданих і отриманих податкових накладних і Порядок ведення реєстру. Аналогічна форма і Порядок, затверджені наказом Мінфіну N 1340 від 17.12.2012 р., будуть визнані такими, що втратили силу. Зауважу, що в самій формі реєстру змінено посилання на нормативний акт, яким він затверджений. Інших істотних змін немає і в порядку його заповнення, що можна назвати справжнім подарунком.
  ----------------
  Наказ Мінздоху "Про затвердження форми реєстру виданих і отриманих податкових накладних і порядку його ведення" (N 708от 22.11.2013 р.)
  Зареєстрований в Міністерстві юстиції України 16.12.2013 року N 2118/24650 і набуває чинності з першого числа місяця, що йде за місяцем його офіційної публікації
   
 13. Capitoshechka

  Capitoshechka хфошистонаціоналістобєндєравєц

  НБУ повідомив графік роботи банків у новорічні свята

  Нацбанк повідомив щодо передноворічного та новорічного графіка роботи банків України. Так, на 27, 30 та 31 грудня 2013 р. і 2, 3 та 8 січня 2014 р. передбачено особливий режим роботи, зокрема:

  - 27, 30 грудня 2013 р. СЕП працює в режимі продовженого на дві години банківського дня. Крім цього 30 грудня мають бути завершені всі трансакції з клієнтами;

  - 31 грудня 2013 р., 1 та 2 січня 2014 р. в автоматичному режимі будуть обслуговуватися міжбанківські трансакції. Крім цього передбачено, що 2 січня 2014 р. банки працюватимуть без клієнтів і забезпечуватимуть комплекс робіт, пов'язаних з початком нового звітного року;

  - 3 січня та 8 січня 2014 р. СЕП і банківська система працюватимуть у звичайному режимі.

  Увага! Робочий день банківської системи з понеділка 6 січня 2014 р. переноситься на суботу 11 січня 2014 р.

  Банкомати в період з 1 до 7 січня 2014 р. будуть підкріплюватися готівкою різних номіналів для обслуговування клієнтів. Крім цього 1 та 2 січня і з 4 січня до 7 січня 2014 р. (включно) передбачено здійснення банками (у разі потреби) валютно-обмінних операцій з готівковою інвалютою в пунктах обміну інвалюти.

  Також можливим є здійснення банками у разі потреби касових операцій 1 та 2 січня і з 4 січня до 7 січня 2014 року (включно).

  Що стосується офіційного курсу гривні до інвалют та банківських металів, то з 30 грудня 2013 р. до 7 січня 2014 р. (включно) діятиме курс, установлений НБУ 27 грудня 2013 р.
  -----------------------
  Лист Національного банку України N 25-205/28803 від 19.12.2013 р.
   
 14. Capitoshechka

  Capitoshechka хфошистонаціоналістобєндєравєц

  Зміни ставки з ПДВ до 17% з 01.01.2014 не буде!!!

  27 грудня 2013 року Президентом підписано низку Законів, серед яких - Закон N 713-VII від 19.12.2013 р., що передбачає зміну ставок окремих податків та вносить зміни до ПКУ. Ним, зокрема, відкладено зниження ставки ПДВ з 20% до 17% на 01.01.2015 року (нагадаю, що таке зниження мало відбутися вже з початку 2014 року, що було встановлено у п. 10 підрозділу 2 розділу XX ПКУ). Основна ставка податку на прибуток з 1 січня 2014 року становитиме 18% (а не 16%, як передбачалося п. 10 підрозділу 4 розділу XX ПКУ).
  -------------------
  З офіційного сайту Президента України
   
 15. Capitoshechka

  Capitoshechka хфошистонаціоналістобєндєравєц

  "Втрати" у переліку документів суворої звітності

  Перелік документів, що є бланками суворого обліку, суттєво скоротився завдяки прийняттю урядової постанови N 955. Відтепер до таких більше не відноситимуться:
  - трудові книжки працівників;
  - ліцензії на право імпорту, експорту спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та
  тютюнових виробів і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами;
  - бланки дипломатичних та службових паспортів України;
  - бланки тимчасових посвідчень громадянина України;
  - свідоцтва про закінчення закладу з підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації водіїв;
  - посвідчення осіб без громадянства для виїзду за кордон;
  - спеціальні бланки нотаріальних документів;
  - бланки візових етикеток тощо.
  При цьому передбачено, що бланки, які є у наявності, і які було виготовлено як бланки документів суворої звітності, мають бути використані у повному обсязі.
  -----------------------
  Постанова Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 14 травня
  2012 р. N 456" (N 955 від 25.12.2013 р.)
  Дата набрання чинності: з дня офіційного опублікування
   
 16. Capitoshechka

  Capitoshechka хфошистонаціоналістобєндєравєц

  Збільшаться ставки акцизного податку з багатьох позицій, вони наберуть чинності з 01.03.2014 р. і становитимуть:

  [​IMG]

  -----------------------
  Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставок окремих податків" (N 713-VII від 19.12.2013 г.)
  Офіційне опублікування: "Голос України" N 249 від 28.12.2013 р.
  Дата набрання чинності: 01.01.2014 р., за винятком деяких положень
   
 17. Capitoshechka

  Capitoshechka хфошистонаціоналістобєндєравєц

  Готова до звітування декларація з податку на прибуток підприємства

  Підсумовуємо: текст наказу Міндоходів "Про затвердження форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємства" (N 872 від 30.12.2013 р.) зареєстровано в Міністерстві юстиції та опубліковано в "Офіційному віснику України" N 6 від 24.01.2014 р.
  Для звітування за 2013 рік вже можна використовувати нову затверджену форму декларації, а не форму з проекту, як рекомендувало Міндоходів раніше (лист Міндоходів N 1097/7/99-99-19-03-01-17 від 18.01.2014 р.).
  Зауважу, що, як і передбачалось проектом, затверджено Податкову декларацію з податку на прибуток підприємства та 14 додатків до неї. Два з додатків нові – ТЦ (для коригування податкових зобов'язань для цілей трансфертного ціноутворення) та ВС (інформація щодо нарахованих та перерахованих страховикам сум страхових платежів у розрізі страховиків).
  А от новий вид декларації – коригуюча, запланований проектом, не з’явився у новій формі. Його мали б заповнювати платники податку, які коригують податкові зобов’язання відповідно до ст. 39 ПКУ (трансфертне ціноутворення).
  Серед інших змін, в основній частині декларації доповнено перелік операційних доходів. В окремих рядках будуть вписуватися: винагорода (премія) за надання послуг з управління активами інститутів спільного інвестування, винагорода (премія) компанії з управління активами за надання послуг з управління активами страхових компаній, винагорода за надання послуг з управління активами недержавних пенсійних фондів, комісійна винагорода за операціями з фінансовими інструментами.
  В той же час наказом Мінфіну N 7 від 16.01.2014 р. нині діюча декларація з податку на прибуток підприємства визнається такою, що втратила чинність.
  ------------------------
  Наказ Міністерства доходів і зборів України "Про затвердження форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємства" (N 872 від 30.12.2013 р.)
  Зареєстрований у Міністерстві юстиції України 20.01.2014 р. N 103/24880 та набирає чинності 24.01.2014 р.
  Офіційне опублікування: "Офіційний вісник України" N 6 від 24.01.2014 р.
   
 18. Vladimir

  Vladimir Мастер

  бухи , кму нить звонили сегодня с пенсионного или налоговой по поводу что нада доплатить единый внесок ?? за пару-тройку лет ??

  PS типа у них там из-за округления заманухи получились
   
 19. Capitoshechka

  Capitoshechka хфошистонаціоналістобєндєравєц

  Платники податку на нерухоме майно отримали нову податкову декларацію

  Ще однією формою звітності поповнився арсенал Міндоходів. Цього разу затверджено Податкову декларацію з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Серед коригувань варто відмітити таке:
  - звітність може підписуватись уповноваженою особою платника податків та уповноваженою особою з ведення бухобліку (наразі звітність підписується керівником та головним бухгалтером);
  - додаток до декларації доповнено новою графою "Код території, на якій розташовано об’єкт житлової нерухомості, за КОАТУУ", до цього такі дані вказувались у п’ятій графі (тепер їх дев’ять);
  - змінено текст сьомої примітки у зв’язку зі змінами до ПКУ;
  - орган ДПС змінено на орган доходів і зборів.
  Слід очікувати на відповідний наказ Мінфіну, яким буде відмінено чинну на сьогоднішній день форму.
  Нагадаю, що пп. 265.7.5 ПКУ зобов'язує юридичних осіб - платників податку самостійно обчислити податок станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подати органу доходів і зборів за місцезнаходженням об'єкта оподаткування декларацію (у 2014 році гранична дата подання декларації - 19 лютого).
  Водночас, згідно з п. 46.6 ПКУ, нові форми декларацій набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення.
  Але, як вже повелося, Міндоходів дуже часто нехтує цією нормою та наполягає на використанні саме нових форм при звітуванні. Щодо конкретно цієї форми подібних рекомендацій наразі ще не надходило.
  -------------------------
  Наказ Міністерства доходів і зборів України "Про затвердження форми Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки" (N 766 від 05.12.2013 р.)
  Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 24.01.2014 р. N 138/24915 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування
   
 20. Capitoshechka

  Capitoshechka хфошистонаціоналістобєндєравєц

  З’явилася нова декларація з фіксованого сільгоспподатку


  Міндоходів затвердило нову форму Податкової декларації з фіксованого сільськогосподарського податку.
  Коригування несуттєві: гриф "Затверджено", посилання на орган доходів і зборів, а також текст п’ятої примітки загальної частини форми. Так, при поданні загальної, нової загальної або уточнюючої загальної декларації необхідно вказувати код органу місцевого самоврядування за основним місцем обліку платника. Форма, що затверджена наказом ДПАУ N 1016 від 24.12.2010 р., буде визнана такою, що втратила чинність.
  -------------------------
  Наказ Міністерства доходів і зборів України "Про затвердження форми Податкової декларації з фіксованого сільськогосподарського податку" (N 864 від 30.12.2013 р.)
  Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 22.01.2014 р. N 133/24910 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування
   

Поделиться этой страницей