Помощь предпринимателям

Тема в разделе "Защита прав потребителей", создана пользователем Умник, 26 дек 2011.

 1. Capitoshechka

  Capitoshechka хфошистонаціоналістобєндєравєц

  а ще краще про відміну податкового кодексу... Чи не так?
   
 2. Capitoshechka

  Capitoshechka хфошистонаціоналістобєндєравєц

  DPI.jpg
   
  Волшебница нравится это.
 3. Маленькая лошадка

  Маленькая лошадка Профессионал

  Прокоментуйте ось цю i нформацiю. Плiз. To be or not to be.
  https://news.dtkt.ua/ua/accounting/reposts/37149
  Дніпропетровський, Сумський та Чернівецький Фонд НВВ повідомили, що відомість таки слід подати до 25 січня 2016 року. Ніби як підтвердження цьому з сайту Запорізького Фонду зникло раніше оприлюднене повідомлення про неподання цього звіту
   
 4. Волшебница

  Волшебница Чучелко

  Та подамо ми той звіт, що там страшного. буде зайвий привід пройтися подихати свіжим повітрям.
  Тим більше, що все одно зараз пачками клепаємо різні декларації та звіти, всі дані для звіту є.
  От хоть би якась добра душа відмінила звіт про роботу автотранспорту....*крик душі*
   
 5. Маленькая лошадка

  Маленькая лошадка Профессионал

  Добре, подамо. Але саму ту контору уже потрiбно закривати, передавши потрiбнi функцii пенсiйному.
   
 6. Маленькая лошадка

  Маленькая лошадка Профессионал

  О, свіжачок. А то заскучали вже. Днів зо три ніяких новацій. А тепер навіть сліпці побачать: у нас ідуть рехформи і стрємітєльно росте процент жирів у маслі.
  http://chp.com.ua/all-news/item/39657-z-8-lyutogo-2016-roku-novi-byudzhetni-rahunki
  З 8 лютого 2016 року - нові бюджетні рахунки!
   
  Capitoshechka нравится это.
 7. Capitoshechka

  Capitoshechka хфошистонаціоналістобєндєравєц

  Які наша податкова ще й досі не виклала, на відміну від інших податковий інспекцій.
   
 8. Capitoshechka

  Capitoshechka хфошистонаціоналістобєндєравєц

 9. Маленькая лошадка

  Маленькая лошадка Профессионал

  Рахунки наші не змінились. Але була в податковій, там сказали, що коди платежів змінились. Хто знає, де знайти, скиньте, пліз, посилання. Бо в податковій відморозились:" платіть без кодів, нащо вони вам потрібні, і так дойде"
   
 10. Capitoshechka

  Capitoshechka хфошистонаціоналістобєндєравєц

 11. Capitoshechka

  Capitoshechka хфошистонаціоналістобєндєравєц

  З 3 березня 2016 року податкова інспекція в нашому місті (і в інших районнах центрах також) припиняє видачю електронних ключів.

  У зв’язку зі скороченням штатної чисельності Інформаційно-довідкового департаменту ДФС з 03.03.2016 припиняють свою роботу окремі пункти реєстрації користувачів Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС.
  Для отримання послуг електронного цифрового підпису просимо звертатись до пунктів реєстрації користувачів розташованих в обласних центрах.
  Більш детальну інформацію щодо режиму роботи пунктів реєстрації користувачів Акредитованого центру сертифікації користувачів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС можна переглянути ТУТ.
   
 12. Capitoshechka

  Capitoshechka хфошистонаціоналістобєндєравєц

 13. Capitoshechka

  Capitoshechka хфошистонаціоналістобєндєравєц

  Алкогольно-тютюнову звітність для роздрібних торгівців можуть скасувати

  У відповідь на звернення народного депутата Оксани Продан Мінфін повідомив про можливе скасування нової звітності про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв і тютюнових виробів, що затверджена наказом N 49 від 11.02.2016 р. А все тому, що наказ:
  - не відповідає загальнодержавним принципам дерегуляції;
  - ускладнює ведення підприємницької діяльності;
  - збільшує фінансові затрати суб'єктів господарювання;
  - дублює існуючі в органах ДФСУ дані.
  А більшість суб'єктів господарювання не в змозі вчасно виконати вимоги згаданого наказу, оскільки не мають технічної можливості обліковувати обсяги алкогольних напоїв та тютюнової продукції у розрізі кодів та видів такої продукції. Тому облік поштучної реалізації таких товарів змушені робити вручну. Це потребує великих витрат часу та залучення додаткових трудових ресурсів, також існує велика ймовірність помилок при "ручному" підрахунку.
  Оскільки штраф за неподання чи несвоєчасне подання звіту або подання звіту з недостовірними відомостями становить 17000 гривень, то, звісно, це не могло лишитися поза увагою.
  Виправити ситуацію здатен законопроект N 2498а від 11.08.2015 р., яким пропонується для суб'єктів роздрібної торгівлі, більшість з яких представляють малий бізнес, скасувати необхідність звітування перед ДФС щодо обігу алкоголю та тютюну. Лише прийняття закону змусить Мінфін внести відповідні корегування до наказу N 49.
  Для довідки: станом на 24.05.2016 року Комітет ВРУ з питань промислової політики та підприємництва підготував законопроект до другого читання.
  ------------------------
  Лист Міністерства фінансів України N 31-11180-02-2/13757 від 13.05.2016 р.
   
  Волшебница нравится это.
 14. Capitoshechka

  Capitoshechka хфошистонаціоналістобєндєравєц

  Новий звіт з ЄСВ вперше подаємо за червень

  Нагадаю, що з 17.05.2016 р. діє оновлена Інструкція про ЄСВ. Тепер справа дійшла й до Порядку формування та подання страхувальниками звітності щодо сум нарахованого ЄСВ. Наказом Мінфіну N 441 від 11.04.2016 р. його викладено в новій редакції. Відредаговано також і самі звіти (місячні форми NД4, NД7, річні - NД5, NД6) та довідники для їх заповнення. Зміни в першу чергу пов'язані зі скасуванням утримань ЄСВ та запровадженням єдиної ставки нарахувань (22%). Попередньо офіційне опублікування документа заплановано на 27 травня в "Офіційному віснику України" N 39. Наказ набирає чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування, тобто з 1 червня 2016 року.
  Податківці на власному веб-порталі вже встигли роз'яснити, що звітність за травень 2016 р. подається у червні 2016 р. за формами звітності, затвердженими наказом Мінфіну N 435 від 14.04.2015 р. Починаючи з 1 липня 2016 року звіти з ЄСВ за звітний період "червень 2016 року" подаватимуться вже за новою формою. До того ж фіскали вже надали для використання розроблені електронні формати звітності, які можна завантажити на офіційному сайті ДФС.
  Звіт за попередній звітний період (періоди) до 2016 року, який не подавався, подається до органу доходів і зборів за формою, що діяла з 1 травня 2015 року. Такий Звіт подається лише один раз за один звітний період. Крім того, звітність про нарахований ЄСВ на суми виплат найманим працівникам та іншим особам протягом строку військової служби ФО - підприємця, призваного на військову службу під час мобілізації або залученого до виконання обов'язків щодо мобілізації, подається:
  - уповноваженою особою ФО - підприємця у визначені порядок та строки;
  - у разі відсутності уповноваженої особи - демобілізованою ФО - підприємцем протягом 10 календарних днів після демобілізації без нарахування штрафних і фінансових санкцій.
  ------------------------
  Наказ Міністерства фінансів України "Про внесення змін до порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (N 441 від 11.04.2016 р.)
  Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 06.05.2016 р. за N 682/28812 та набирає чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування.
   
 15. Capitoshechka

  Capitoshechka хфошистонаціоналістобєндєравєц

  Депутати відмовилися відмінити "тютюново-алкогольну" звітність.

  Нагадаю, не увінчалося успіхом звернення народного депутата Оксани Продан до Верховної Ради України стосовно відміни наказу Мінфіну від 11.02.2016 року № 49 «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення». Це питання, Міністерство фінансів запевняє буде врегульовано прийняттям законопректа «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення дозвільних процедур у сфері зовнішньоекономічної діяльності» (реєстр. № 2498а від 11.08.2015 року)
  Цей законопроект передбачає відміну звітності суб'єктами роздрібної торгівлі перед Фіскальною службою стосовно обороту алкоголю і тютюну.
  14 червня 2016 року на вечірньому засіданні Верховної Ради України був розглянутий цей законопроект, і ........... відхилений!!!!
  А це означає, що реалізатори алкогольно-тютюнової продукції продовжують звітувати по формах встановленим наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2016 р. № 49.
   
 16. Волшебница

  Волшебница Чучелко

   
  CVU нравится это.
 17. Capitoshechka

  Capitoshechka хфошистонаціоналістобєндєравєц

  У реєстрації ПН відмовлено: історія пошуку правди в судах

  Трішки передісторії... Підприємство спробувало зареєструвати податкову накладну, але у відповідь отримало "відписку", що це не відбулося. В отриманій квитанції зазначено підставу:
  Повторна спроба реєстрації дала такий самий результат!
  Намагання вирішити цю проблему тет-а-тет з податковою не втілилося в бажаний результат для підприємства.
  Вважаючи дії фіскалів неправомірними, воно пішло за правдою до суду.
  Нагадаю, що в п. 9 Порядку ведення єдиного реєстру податкових накладних (постанова КМУ N 1246 від 29.12.2010 р.) визначено перелік причин відмови у прийнятті податкової накладної та/або розрахунку коригування в реєстрації.
  Базуючись на цьому, судді зауважують, що отримані квитанції про неприйняття податкових накладних не містять відомостей про причини для відмови у їх прийнятті. Звідси - контролюючий орган не мав підстав залишити без реєстрації таку податкову накладну.
  ДФС спробувала оскаржити рішення першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги, але це все було марно!
  ------------------------
  Ухвала Київського апеляційного адміністративного суду у справі за N 826/23048/15 від 21.04.2016 р
   
 18. Capitoshechka

  Capitoshechka хфошистонаціоналістобєндєравєц

  НОВИЙ ЗВІТ ЄСВ

  З метою створення комфортних умов для подання платниками єдиного внеску звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – Звіт) за формами згідно з Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - Порядок), який затверджений наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України від 23.04.2015 № 460/26905 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 11.04.2016 року № 441, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 06.05.2016 № 682/28812) ДФС повідомляє.
  Починаючи з 01 липня 2016 року Звіти за звітний період «червень 2016 року» та Звіти за звітні періоди 2016 року подаються платниками єдиного внеску до контролюючих органів за новою формою затвердженою відповідно до Порядку та відповідно до затвердженого формату (стандарту).
  Нові електронні формати Звіту розміщенні на офіційному веб-порталі ДФС у розділі «Електронна звітність»/Платникам податків про електронну звітність/Інформаційно-аналітичне забезпечення /Реєстр електронних форм податкових документів.
  Звертаємо увагу, що для подання Звіту в електронному вигляді за новими формами та згідно із затвердженим форматом (стандартом) платникам єдиного внеску у разі відсутності діючого Договору про визнання електронних документів (J/F1391004) з відповідним територіальним органом ДФС необхідно укласти такий Договір.


  P.S. Від себе додам, що раніше для подання цього звіту ОБОВ’ЯЗКОВО треба було укласти картку приєднання до договору, яка відправлялася в ПФУ. Якщо ж підприємство (підприємець) успішно вже подає ще якісь звіти до податкової, то укладати додатково цей договір вже непотрібно, оскільки цей договір вже укладено.
   
  Волшебница нравится это.
 19. Capitoshechka

  Capitoshechka хфошистонаціоналістобєндєравєц

  Кілька постів вище я вже писав щодо скасування алкогольно-тютюнової звітності...
  Нажаль, перша спроба не вдалася - того разу закон провалили.
  Тепер буде спроба № 2 - зараз у верховній раді лежить інший законопроект, яким планується скасувати вищезгадані звіти
  Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (щодо скорочення звітності для суб'єктів малого бізнесу)
   
 20. Capitoshechka

  Capitoshechka хфошистонаціоналістобєндєравєц

  Оновлена декларація з ПДВ уперше подаватиметься за серпень

  Нагадаю, що наказом Мінфіну N 503 від 25.05.2016 р. внесено корективи до форми декларації з ПДВ. Цей наказ набрав чинності 01.07.2016 р. Беручи до уваги п. 46.6 ПКУ та п. 2 р. VIII Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку ПДВ (наказ N 21 від 28.01.2016 р.), податківці наголошують, що вперше за оновленою формою необхідно звітувати за серпень 2016 року (граничний термін подання – 20.09.2016 р.) або ІV квартал 2016 року (граничний термін подання – 10.02.2017 р.), якщо платник ПДВ обрав квартальний звітний період.
  Також податківці зазначають, що при заповненні як додатка 2 (Д2), так і таблиці 2 додатка 3 (Д3) до декларації з ПДВ доцільно застосовувати принцип хронології формування від'ємного значення, згідно з яким податкові зобов'язання поточного періоду зменшуються на суму податкового кредиту в хронологічному порядку його виникнення – від найдавнішого до найновішого.
  З огляду на це, ДФС рекомендує у графі 2 табл. 2 додатка 3 ПДВ-декларації вказувати ІПН контрагента, за рахунок якого виникла сума від'ємного значення. При цьому враховується хронологія її виникнення, починаючи зі звітного періоду, який є найближчим до дати подання декларації, та закінчуючи найбільш давнім звітним періодом. Тобто спочатку доцільно відображати суму від'ємного значення ПДВ "найновішу" щодо звітного періоду подання декларації з ПДВ.
  ------------------------
  Лист Державної фіскальної служби України N 24830/7/99-99-15-03-02-17 від 22.07.2016 р.

  Мінфін підготував зміни до: форми та порядку заповнення податкової декларації з ПДВ (наказ Мінфіну від 28.01.2016 р. N 21), Положення про реєстрацію платників ПДВ (наказ Мінфіну N 1130 від 14.11.2014 р.) та Порядку заповнення податкової накладної (наказ Мінфіну N 1307 від 31.12.2015 р.). Розглянемо їх детальніше.

  Зміни до форми та порядку заповнення податкової декларації з ПДВ

  У таблиці 1 додатка 5 зникне необхідність розшифрування податкових зобов'язань у розрізі умовних ІПН "300000000000" та "500000000000". Нагадаю, що перший застосовується в разі здійснення операцій із вивезення товарів за межі митної території України, другий - у разі складання податкової накладної отримувачем (покупцем) послуг від нерезидента, місце постачання яких розташоване на митній території України. Крім того, із таблиці 2 цього додатку щодо розшифрування податкового кредиту прибрали один із підсумовуючих рядків -"усього за основною ставкою та ставкою 7%".

  Крім того, уточнено примітку до додатка 9 "Розрахунок питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів/послуг (ДС9)" щодо податкового періоду, за який розраховується цей показник, - дванадцять попередніх послідовних звітних (податкових) періодів сукупно. Для новоствореного платника - звітний податковий період.

  Виправлена технічна помилка щодо заповнення рядку 11.1 у таблицях 2 і 3 додатку 10 "Розрахунок сум податку на додану вартість за операціями із сільськогосподарськими товарами/послугами, що підлягають сплаті до державного бюджету та перерахуванню на спеціальний рахунок".

  У новій редакції викладено "славнозвісний" додаток 2 "Довідка про суму від'ємного значення звітного (податкового) періоду, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду". В оновленому додатку нормотворець прибрав головну болячку додатку – ІПН. Тепер для розшифрування від'ємного значення з рядка 21 в додатку зазначатиметься інформація про місяць і рік виникнення такого значення, а також його сума.

  Також оновлено додаток 3 "Розрахунок суми бюджетного відшкодування". У ньому розшифровуватиметься інформація про суми податку, фактично сплачені в попередніх та звітному (податкових) періодах постачальникам товарів/послуг або до Держбюджету України.


  Зміни до Положення про реєстрацію платників ПДВ

  Передбачено, що при поданні Реєстраційної заяви платника (ф. N 1-ПДВ) або Заяви про анулювання реєстрації платника ПДВ (ф. N 3-ПДВ) до них не додаються додатки. До реєстраційної заяви це причини реєстрації платником ПДВ або критерії, за якими платник відповідає вимогам розділу V ПКУ. До заяви про анулювання - причини анулювання реєстрації платника ПДВ.


  Зміни до Порядку заповнення податкової накладної

  З 1 січня 2016 року запрацював п. 44 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ. Ним передбачено, що тимчасово, до 1 липня 2017 року, платники ПДВ, які здійснюють постачання (у тому числі оптове), передачу, розподіл електричної та/або теплової енергії, постачання вугілля та/або продуктів його збагачення товарних позицій 2701, 2702, 2703 00 00 00, 2704 00 згідно з УКТ ЗЕД, визначають дату виникнення податкових зобов'язань та податкового кредиту за касовим методом.

  Працівники Мінфіну фактично продублювали в Порядку заповнення податкової накладної норми ПКУ. Так, у разі, коли зазначені вище операції мають безперервний або ритмічний характер постачання, можуть складатися зведені податкові накладні не пізніше останнього дня місяця, в якому отримано кошти (якщо покупці - платники ПДВ, то зведені накладні складаються на кожного платника податку з урахуванням усієї суми отриманих коштів протягом місяця; якщо покупці – не платники ПДВ, - одну зведену податкову накладну з урахуванням усіх отриманих коштівпротягом місяця).
   

Поделиться этой страницей