Постанова суду

Тема в разделе "ЖКХ", создана пользователем Громадская инициатива, 7 окт 2014.

 1. ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
  23 вересня 2014 року. Конотопський міськрайонний суд Сумської області в складі: головуючого судді Кравченка В.О., при секретарі Мирошниченко Ю.В.
  розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Конотопського міськрайонного суду справу за адміністративним позовом Старостіної Надії Вікторівни до Конотопської міської ради про оскарження бездіяльності міської ради та зобов’язання виконати певні дії.-
  ВСТАНОВИВ:
  Старостіна Н.В. звернулася до суду з вищевказаним позовом, в якому просить:
  1. Зобов»язати Конотопську міську раду внести до протоколів засідань сесії міськради звернення Позивача від 30.04.2014 p., 28.05.2014 p., 25.06.2014 p., 14.08.2014 p.. 27.08.2014 p.
  2. Надати вичерпну конкретну відповідь необхідну Позивачу інформацію щодо тарифної політики у сфері ЖКГ з наступних питань, що порушувались у п.1 зверненнях:
  а) коли закінчила роботу тимчасова депутатська комісія, створена на сесії міськради
  27.02.2013 р. під головуванням Омельченка Т.П.;
  б) причини відсутності звітів і пропозицій, які ця комісія повинна була надати по закінченню своєї роботи на розгляд сесії міськради, згідно ст. 48.4 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»;
  в) хто в Конотопській міській раді здійснює контроль правомірності дій тимчасової депутатської комісії;
  г) що зробила тимчасова депутатська комісія під головуванням Омельченка Т.П. у вирішенні проблем тарифної політики;
  д) чому не включені в протоколи сесії міськради заяви, вимоги, що були зроблені учасниками мітингів, що проходили в січні-квітні 2013 р. під стінами міськвиконкому;
  е) коли буде вирішуватися проблеми реальності тарифів ЖКГ. Минулого року міська адміністрація завіряла конотопчан щорічним переглядом реальності діючих тарифів;
  є) який контроль за роботою комунальних підприємств ЖКГ повинна здійснювати міська адміністрація? Наприклад, останні два роки ЖРЕП «Житлосервіс» відмовляється надавати звіти, підтверджуючі витрати на виконання зроблених послуг цим підприємством. Як можна одержати такий звіт?;
  ж) коли буде вирішуватися доля протоколів узгодження кількості та вартості запропонованих послуг ЖКГ, які були оформлені формально;
  з) чому міська адміністрація не виконала рішення сесії Конотопської міськради (лютий 2013 p.), що прийняла одноголосне рішення не підвищувати тарифи на послуги ЖКГ до закінчення роботи тимчасової депутатської комісії під головуванням Омельченка Т.П.;
  и) як можна ознайомитися з технічною документацією p-на Жилмасив (ген н ;: ну -
  Будівельників б. № 28, 32, 38; технічний проект будинку - 38 і т.д.) для перевірні ' . .сті
  площі прибудинкової території;
  і) на сесії міськради 30.07.2014 року депутат Максименко В.Н. зробив заяву про не ' --..окість продовження роботи тимчасової депутатської комісії в новому складі для вирішення г 'тем тарифної політики в нашому місті. Коли ця заяву буде виконуватися?;
  ї) вирішити питання щодо можливості проведення позивачем журналістського розслідування формування тарифу на воду та каналізацію;
  З посиланням на норми Регламенту Конотопської міської ради. Законів України "Про звернення громадян” та “Про інформацію” вимоги обгрунтовує тим. що направлені нею звернення до голови секретаріата сесії Конотопської міськради від 30.04.2014 p.. 28.05.2014 p., 25.06.2014 p., 14.08.2014 p., 27.08.2014 p. з питань тарифної політики в Конотопській системі підприємств ЖКГ, у тому числі щодо роботи тимчасової депутатської комісії з питань контролю роботи підприємств ЖКГ, встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги, послуги по утриманню вулиць міста та дорожнього покриття і розрахунків за ці послуги були залишені без відповіді. А відповідь, яку вона отримала по цих питаннях за підписом заступника міського голови її не влаштовує.
  Відповідач Конотопська міська рада подала заперечення в яких просить відмовити у задоволенні вимог, а розгляд справи проводити без участі їх представника (а.с.15-17). Правову позицію обгрунтовують тим. що згідно статті 33 Регламенту Конотопської міської ради шостого скликання сесії міської ради протоколюються і записуються на цифрові носії, оригінал запису зберігається один місяць. Ведення протоколу сесії організує секретаріат сесії.
  Після закінчення сесії протокол в трьох примірниках оформляється відділом організаційної та кадрової роботи впродовж 15 робочих днів. В протоколі зазначаються наступні дані: найменування ради; порядковий номер сесії; дата та місце проведення сесії: число обраних депутатів та присутніх на сесії і їх прізвища, список посадових осіб, що брали участь в роботі сесії; склад секретаріату та членів редакційної комісії; питання, що вносяться до порядку денного сесії; стислий зміст і результати обговорення кожного питання в тій послідовнос і і. в якій вони розглядалися на сесії із зазначенням: прізвищ і службових посад доповідачів і співдоповідачів; стислого змісту доповідей і співдоповідей; прізвищ депутатів: прізвищ і службових посад не депутатів, які взяли участь у обговоренні питання та стислий зміст їх виступів, результатів голосування при прийнятті рішення.
  Враховуючи те, що питання, порушені позивачкою, жодного разу не були включені до порядку денного сесії Конотопської міської ради, відсутні законні підстави для внесення їх до протоколів проведення сесій.
  Рішенням Конотопської міської ради шостого скликання від 27 люто: 2 і 3 року була утворена депутатська комісія з питань контролю роботи підприємств житлово-комунальної галузі, встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги, послуги г. .триманню вулиць міста та дорожнього покриття і розрахунків за ці послуги (дат: - Комісія). За час роботи Комісії відбулося 16 засідань, одним із питань які розглядались. Зуд . встановлення тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. Робота тимча. з их депутатських комісій регламентується статтею 48 Зах ну України "Про мт.іеве самоврядування в Україні". Згідно якої тимчасові контроль:-:, не місії ради є органах ли, які обираються з числа її депутатів для здійснення контроль: : конкретно визначені! р . ло питань, що належать до повноважень місцевого самовр- Контрольні коміс: ть
  звіти і пропозиції на розгляд ради.
  Рішення про створення тимчасової контроль:-: . комісії ради, її назву ія,
  персональний склад комісії та її голову вважається прийнятим, якщо за це пре з не
  менше однієї третини депутатів від загального складу ради.
  Засідання тимчасових контрольних комісій ради проводяться, як правило, закриті. Депутати, які входять до складу тимчасової контрольної комісії, та залучені комісією для участі в її роботі спеціалісти, експерти, інші особи не повинні розголошувати інформацію, яка стала їм відома у зв'язку з її роботою.
  Повноваження тимчасової контрольної комісії ради припиняються з моменту прийняття радою остаточного рішення щодо результатів роботи цієї комісії, а також у разі припинення повноважень ради, яка створила цю комісію.
  Рекомендації депутатської комісії з питань контролю роботи підприємств житлово- комунальної галузі, встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги, послуги по утриманню вулиць міста та дорожнього покриття і розрахунків за ці послуги були заслухані 24 квітня 2013 року на 31 сесії Конотопської міської ради шостого скликання.
  Вказаний документ був оприлюднений в газеті "Конотопський край" №34-35 від 30.04.2013, а також на ДТРО "Кон-Такт" та ТРК "Вежа".
  Згідно Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", встановлення тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій належить до повноважень виконавчих комітетів міських рад. Формування тарифів підприємствами здійснюється на основі державних нормативних документів.
  В місті Конотоп діють тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, введені в дію з 01.03.2013 відповідно до рішення виконавчого комітету міської ради від 28.01.2013 №24 "Про встановлення тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій".
  Розрахунок по будинкових тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій здійснений відповідно до Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 №869 "Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги".
  У серпні 2013 року Сумським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України здійснювалась перевірка законності прийняття рішення виконавчого комітету Конотопської міської ради від 28.01.2013 №24 "Про встановлення тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій", за результатами якої зауважень не надходило.
  26 листопада 2012 року виконавчим комітетом Конотопської міської ради прийнято рішення №340, яким затверджено площі територій, що призначені для обслуговування житлових будинків, згідно якого за житловими будинками по вул.Будівельників. 28.32.38 затверджено площі 0.4980 га, 0,6316 га та 0,8013 га відповідно.
  Суд, вислухавши доводи позивача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з огляду на наступне.
  У ч. 2 ст. 19 Конституції України (даті по тексту Конституції) закріплено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
  За ч. З ст. 140 Конституції місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи.
  Згідно ст. 10 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні'' (далі по тексту Закон) сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами. Представницькі органи місцевого самоврядування, сільські, селищні.
  міські голови, виконавчі органи місцевого самоврядування діють за принципом розподілу повноважень у порядку і межах, визначених цим та іншими законами.
  Відповідно до статей 25. 26 Закону сільські, селищні, міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання. Виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання, зокрема, утворення і ліквідація постійних та інших комісій ради, затвердження та зміна їх складу, обрання голів комісій;
  У статті 46 Закону вказано, що сільська, селищна, міська, районна у місті (у разі її створення), районна, обласна рада проводить свою роботу сесійно. Сесія складається з пленарних засідань ради, а також засідань постійних комісій ради. Пропозиції щодо питань на розгляд ради можуть вноситися сільським, селищним, міським головою, постійними комісіями, депутатами, виконавчим комітетом ради, головою місцевої державної адміністрації, головою районної, обласної ради, загальними зборами громадян. Пропозиції щодо прийняття рішень, які відповідно до закону є регуляторними актами, вносяться з урахуванням вимог Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності". Порядок прийняття рішень ради про затвердження порядку денного сесії та з інших процедурних питань, а також порядок роботи сесії визначаються регламентом ради з урахуванням вимог Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".
  За приписом ст.48 Закону тимчасові контрольні комісії ради є органами ради, які обираються з числа її депутатів для здійснення контролю з конкретно визначених радою питань, що належать до повноважень місцевого самоврядування. Контрольні комісії подають звіти і пропозиції на розгляд ради.
  Рішення про створення тимчасової контрольної комісії ради. її назву :а завдання, персональний склад комісії та її голову вважається прийнятим, якщо за це прого.и сувало не менше однієї третини депутатів від загального складу ради.
  Засідання тимчасових контрольних комісій ради проводяться, як правило, закриті. Депутати, які входять до складу тимчасової контрольної комісії, та залучені комісією для участі в її роботі спеціалісти, експерти, інші особи не повинні розголошувати інформацію, яка стала їм відома у зв'язку з її роботою.
  Повноваження тимчасової контрольної комісії ради припиняються з моменту прийняття радою остаточного рішення щодо результатів роботи цієї комісії, а також у разі припинення повноважень ради, яка створила цю комісію.
  Отже, тимчасова контрольна комісія ради підзвітна лише раді, а інформація, що стала відома членам комісії у зв'язку з її роботою не підлягає розголошуванню.
  У той же час слід зазначити, що інформація (рекомендації) голови депутатської комісії з питань контролю роботи підприємств ЖКГ, встановлення тарифів на ЖКГ. послуг по утриманню вулиць міста та дорожнього покриття і розрахунків за ці послуги Омельченка Т.П. була заслухана 24.04.2013 року на 31 сесії міської ради шостого скликання. Вказаний документ був оприлюднений у місцевій газеті "Конотопський край'' за №34-35 від 30.04.2013 року, а також на ДТРО “Кон-такт” та ТРК “Вежа”. Крім того. 27.11.2012 року. у вказаній газеті була оприлюднена інформація про перелік житлово-комунальних послуг, структуру тарифів, зміну тарифів з обгрунтуванням її необхідності, а також ця інформація розміщувалась на офіційному веб-сайті Конотопської міської ради та біля кожного будинку.
  Таким чином необхідна позивачу інформація була розповсюджена і вона мала реальну можливість з нею ознайомитись.
  Порядок роботи Конотопської міської ради 6 скликання затверджений Регламентом (далі по тексту Регламента) (а.с.44-48).
  Так, у ст. 16 зазначено, що міська рада проводить свою роботу згідно плану. Плани міської ради складаються на півріччя, попередньо обговорюються постійними комісіями та затверджуються радою на пленарному засіданні.
  Пропозиції щодо плану роботи міської ради вносяться міським головою, постійними комісіями, депутатами, виконавчим комітетом, загальними зборами громадян не пізніше ніж за ЗО днів до закінчення поточного півріччя і надаються до відділу організаційної та кадрової роботи міської ради, який їх узагальнює, готує відповідний проект рішення, організує його попередній розгляд в постійних комісіях. Секретар міської ради вносить проект даного рішення на розгляд ради. Контроль за виконанням плану роботи здійснює секретар міської ради.
  Постійні комісії планують свою роботу на півріччя, виходячи з плану роботи ради. План роботи затверджується на засіданні постійної комісії та погоджується секретарем міської ради.
  Згідно ст.18 Регламента на пленарні засідання міської ради можуть бути запрошені:
  - представники органів виконавчої влади і місцевого самоврядування;
  - представники політичних партій, профспілкових організацій, об'єднань громадян, органів самоорганізації населення, територіальної громади міста;
  - керівники, фахівці підприємств, організацій та установ міста.
  Представники політичних партій, громадських організацій, об'єднань громадян, органів самоорганізації населення та інші особи, які мають бажання взяти участь у роботі сесії з власної ініціативи повинні не пізніш як за день до її відкриття подати відповідну заяву на ім’я секретаря міської ради. Головуючий на сесії ставить на голосування питання щодо присутності на сесії осіб, які подали заявки. Право присутності на сесії таким особам надається більшістю голосів депутатів, які беруть учать у роботі сесії. Право присутності на сесії надається 1-2 представникам у разі, якщо звернення надійшло від групи осіб.
  Порядок підготовки і розгляду питань та прийняття рішень міською радою закріплений у ст.ст. 28, 29 Регламента.
  Так, питання, що виносяться на розгляд міської ради, готуються їх ініціаторами. Підготовка питання включає розробку проектів рішень, складання довідок, інформацій тощо.
  Довідки і інформації, що додаються до проектів рішень, повинні бути підписані відповідною посадовою особою (заступником міського голови чи керівником відділу, управління, сектору).
  Попередньо завізовані ініціатором, куруючим заступником міського голови, завідувачем сектору юридичної роботи міської ради, начальником фінансового управління Конотопської міської ради проекти рішень у необхідній кількості надаються до відділу організаційної та кадрової роботи міської ради за 14 днів до чергової сесії. Проекти рішень за 10 днів до чергової сесії надаються головам постійних комісій для попереднього ознайомлення, один примірник проектів рішень знаходиться у депутатській кімнаті. Проекти рішень за 10 днів до сесії надсилають на електронні адреси політичних партій, якими представлений депутатський корпус.
  Відділ організаційної та кадрової роботи спільно з ініціаторами питань організує попередній їх розгляд в постійних комісіях.
  Постійні комісії попередньо розглядають на своїх засіданнях проекти рішень з питань, які відносяться до їх компетенції. До проектів рішень у разі необхідності можуть надаватися пропозиції, виписки з протоколів постійних комісій за підписами голів комісій.
  Після розгляду в комісіях проекти рішень обговорюються на загальних зборах депутатів.
  У разі, якщо сесія скликається за зверненням депутатів, ініціатори сесії готують пропозиції до порядку денного, проекти рішень та необхідні матеріали, організовують їх попередній розгляд у постійних комісіях.
  Необхідні для роботи під час чергової сесії документи надаються депутатам не пізніше, як за 5 днів до початку роботи сесії.
  В разі проведення позачергових сесій вони можуть, як виняток, надаватись перед початком засідань.
  Відповідно до ст. 31 Регламента на час проведення засідання кожної сесії міської ради утворюється секретаріат, який обирається відкритим голосуванням більшістю голосів присутніх на сесії з депутатів у складі двох осіб.
  Секретаріат організує ведення протоколу засідання сесії, веде запис бажаючих виступити, реєструє довідки, повідомлення, заяви, пропозиції, про що інформує головуючого на сесії.
  Таким чином, з огляду на норми ст. 46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні”, ст. 19 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад” та ст. 34 Регламента, виключно депутатам належить право звернення до секретаріату сесії з повідомленнями, заявами, пропозиціями.
  Згідно ст.ЗЗ Регламента сесії міської ради протоколюються і записуються на цифрові носії, оригінал запису зберігається один місяць. Ведення протоколу сесії організує секретаріат сесії.
  Після закінчення сесії протокол в трьох примірниках оформляється відділом організаційної та кадрової роботи впродовж 15 робочих днів. В протоколі зазначаються наступні дані: найменування ради; порядковий номер сесії; дата та місце проведення сесії: число обраних депутатів та присутніх на сесії і їх прізвища, список посадових осіб, що брали участь в роботі сесії; склад секретаріату та членів редакційної комісії; питання, що вносяться до порядку денного сесії; стислий зміст і результати обговорення кожного питання в тій послідовності, в якій вони розглядалися на сесії із зазначенням: прізвищ і службових посад доповідачів і співдоповідачів; стислого змісту доповідей і співдоповідей; прізвищ депутатів; прізвищ і службових посад не депутатів, які взяли участь у обговоренні питання та стислий зміст їх виступів, результатів голосування при прийнятті рішення.
  До протоколу додаються рішення, що були прийняті на сесії.
  Протокол оформляється державною мовою і підписується головуючим на засіданні.
  Оригінали протоколів пленарних засідань міської ради зберігаються у секретаря міської ради, копії - у відділі організаційної та кадрової роботи.
  Отже, внесення змін до протоколу, до того ж з питань, які не були предметом обговорення на сесії. Регламентом не передбачено.
  Із матеріалів справи вбачається, що Старостіна Н.В. зверталася зі зверненнями до голови секретаріата сесії міськради, при цьому не зазначаючи повного імені, по батькові та адресу проживання (а.с.5-10).
  Згідно ст. 5 Закону України “Про звернення громадян” звернення адресуються органам державної влади і місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форм власності, об'єднанням громадян або посадовим особам, до повноважень яких належить вирішення порушених у зверненнях питань.
  У зверненні має бути зазначено прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.
  Звернення може бути усним (викладеним громадянином і записаним посадовою особою на особистому прийомі) чи письмовим, надісланим поштою або переданим громадянином до відповідного органу, установи особисто чи через уповноважену ним особу, якщо ці повноваження оформлені відповідно до чинного законодавства.
  Звернення може бути подано як окремою особою (індивідуальне), так і групою осіб (колективне).
  дати.
  Звернення, оформлене без дотримання цих вимог, повертається заявникові з відповідними роз'ясненнями не пізніш як через десять днів від дня його надходження, крім випадків, передбачених частиною першою статті 7 цього Закону.
  За приписом ст. 8 названого Закону письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.
  Аналізуючи викладене суд приходить до висновку, що наполегливе звернення позивачки до неналежного органу, яким є секретаріат обраний лише на час проведення сесії ради і до обов'язків якого не віднесені реєстрація звернень громадян і надання їм відповіді, відсутність у зверненні повного ім”я, по батькові та адреси є підствами для залишення цих звернень без розгляду.
  Проте, Виконавчим комітетом Конотопської міської ради, фактично з тих самих питань, позивачу неодноразово надавалися відповіді (а.с.19-21, 23-25,27,28).
  З урахуванням викладеного, порушень прав Старостіної Н.В., під час звернень до органів місцевого самоврядування, судом не встановлено, а тому вимоги слід залишити без задоволення.
  Керуючись: Конституцією України, Законами України “Про місцеве самоврядування в Україні" та “Про звернення громадян”, ст.ст. З, 10, 69-71, 94, 99, 100, 158-161, 162, 163 КАС України, суд -
  ПОСТАНОВИВ:
  У задоволенні вимог відмовити.

  Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги до Конотопського міськрайонного суду протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
  Суддя: підпис.
  З оригіналом згідно. Суддя Конотопського міськрайонного суду
  В.О.Кравченко
  26.09.2014 року постанова не набрала законної сили.
  Суддя Конотопського міськрайонного суду
   
  Vlad нравится это.
 2. phantom_ph

  phantom_ph Профессионал

  Опять многа букафф, но толку НОЛЬ. Выкладывайте с положительным результатом хотябы
   
  Vladimir нравится это.
 3. Vlad

  Vlad Модератор Команда форума

  Да че - там все понятно, позивач, затупил и неправильно оформил звернення, в связи с чем и отказано. Хотя позивач молодец, в нашем болоте мало кто пытается что-то отстоять!
   
 4. Vlad

  Vlad Модератор Команда форума

  Положительный результат есть: там все расписано как правильно оформлять звернення громадян:
  Згідно ст. 5 Закону України “Про звернення громадян” звернення адресуються органам державної влади і місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форм власності, об'єднанням громадян або посадовим особам, до повноважень яких належить вирішення порушених у зверненнях питань.
  У зверненні має бути зазначено прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.
  Звернення може бути усним (викладеним громадянином і записаним посадовою особою на особистому прийомі) чи письмовим, надісланим поштою або переданим громадянином до відповідного органу, установи особисто чи через уповноважену ним особу, якщо ці повноваження оформлені відповідно до чинного законодавства.
  Звернення може бути подано як окремою особою (індивідуальне), так і групою осіб (колективне).
  дати.
  Звернення, оформлене без дотримання цих вимог, повертається заявникові з відповідними роз'ясненнями не пізніш як через десять днів від дня його надходження, крім випадків, передбачених частиною першою статті 7 цього Закону.
  За приписом ст. 8 названого Закону письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.
   
 5. WiCKed

  WiCKed Рон-ёри сё:ко....

  уж больно мудреный способ)))
   
 6. phantom_ph

  phantom_ph Профессионал

  В чем? Их цель была установить как правильно? Ну тогда - доооо... А если цель, которую ставили - то ПРОВАЛ (еще и неправильно оформили:))
   

Поделиться этой страницей