Поверка счетчиков. Вода, газ, тепло, электричество.

Тема в разделе "ЖКХ", создана пользователем Умник, 14 янв 2016.

 1. Умник

  Умник Профессионал

  1 января 2016 года вступил в силу новый закон.
  За…кон України Про метрологію та метрологічну діяльність від 05.06.2014 № 1314-VII
  http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/1314-18

  Все нормативные ведомственные документы приводятся в соответствие новому Закону, а заключенные до этой даты договора с потребителями услуг (с жителями) действуют исключительно в рамках нового Закона.

  Выдержка из Закона, которая относится к жителям:
  Стаття 17. Повірка засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації.

  Пункт 4. Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну і теплову енергію, газ і воду), що є власністю фізичних осіб, здійснюються ЗА РАХУНОК СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ, що надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання.

  ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ за своєчасність проведення періодичної повірки, обслуговування та ремонту (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті електричну і теплову енергію, газ і воду), що є власністю фізичних осіб, ПОКЛАДАЄТЬСЯ НА СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ, що надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання.
  Періодична повірка ПРОВОДИТЬСЯ ЗА РАХУНОК ТАРИФІВ на електро-, тепло-, газо- і водопостачання.

  Порядок подання таких засобів на періодичну повірку, обслуговування та ремонт, а також порядок оплати за періодичну повірку, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) встановлюються Кабінетом Міністрів України.
  Порядок затверждено Постановою Кабінету Міністрів України від 8 липня 2015 р. № 474 http://zakon.rada.gov.ua/go/474-2015-%D0%BF

  Розділ X ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ
  1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2016 року ....
  2. До приведення нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом вони діють в частині, що не суперечить цьому Закону.

  Перевожу с юридического на понятный язык:
  1.ПОТРЕБИТЕЛЬ отвечает за сохранность и целостность счетчика.
  2.ИСПОЛНИТЕЛЬ отвечает, обязан:
  • своевременность поверки;
  • провести поверку за свой счет;
  • письменно уведомить потребителя о сроках проведения поверки.

  То есть предприятия «Вода, «Тепло», «Газ» и «Электроэнерго» (любой формы собственности – КП, ПАО, ООО или ЧФ) САМОСТОЯТЕЛЬНО следят за сроками проведения поверки, ПИСЬМЕННО под роспись уведомляют жителей о предстоящей поверке, и проводят поверку ЗА СЧЕТ ПРЕДПРИЯТИЯ.
  Жители должны забыть вообще, совсем, навсегда о «поверки счетчиков».
   

Поделиться этой страницей