Православные Украины объединятся?

Тема в разделе "Новости", создана пользователем Маленькая лошадка, 26 июл 2013.

 1. Маленькая лошадка

  Маленькая лошадка Профессионал

  Главной сенсацией открывающейся выставки в Арсенале стала встреча Митрополита Владимира и Патриарха Филарета. Встретившись, священники пожали друг другу руки и троекратно поцеловались. Общались около дух минут. Затем к Владимиру начали подходить другие высокопоставленные гости выставки и поздравлять с 1025 годовщиной празднования Крещения Руси. :Laie_94:
  Годовщина крещения Руси: Митрополит Владимир и Патриарх Филарет "примирились" в Мыстецком Арсенале - Общество | KP.UA

  Російські ЗМІ та Патріарх Гундяєв жодного разу, коли каже про Хрещення Русі не називає слова Київської. І от Янукович сьогодня виправив цю прикру помилку у лексіконі кремля і показав ху іс ху.:Laie_22:

  Президент Украины Виктор Янукович во время торжественного открытия праздничных мероприятий посвященных 1025-летию Крещения Руси оговорился, назвав Киевскую Русь - Украинской Русью:), сообщает УНН.
  "Принятие христианства, как государственной религии, было судьбоносным историческим фактом, который вывел Украинскую Русь на новый уровень, определил ее место в поле христианских государств, дал мощный толчок для развития украинской культуры", - отметил Президент.

  Гарна помилка.
   
  Последнее редактирование: 26 июл 2013
 2. NataN

  NataN Мастер

  - привет
  - привет
  - как дела?
  - нормально все. вот, новый майбах прикупил
  - классно, а я котлы себе взял....
  ....
  - ну, будь
  - и тебе не хворать.....
   
  Orphan нравится это.
 3. yolopuki

  yolopuki =UKRAINIAN=

  У Бацьки на Витю Хама зуб - не может простить шо не пригласил в Киев на 25-летие Чернобыля.
   
 4. Маленькая лошадка

  Маленькая лошадка Профессионал

  На центральном железнодорожном вокзале Киева усилены меры безопасности в связи с прибытием поезда с патриархом Кириллом.

  Как передает корреспондент ЛІГАБізнесІнформ, милиция перекрыла часть тротуара перед зданием вокзала с выходом на первую платформу. Там поставили рамки металлоискателей, людей просят обходить территорию через проезжую часть, которая тоже перекрыта ГАИ.

  Уже звучат объявления о задержке нескольких поездов.

  Выход на первую платформу закрыт как из помещения вокзала, так и с улицы. Сама платформа вымыта.

  Возле станции метро Вокзальная припаркованы около десятка автобусов с «Беркутом». Парковки вблизи вокзала освобождены от транспорта, работает эвакуатор. Также дежурят пожарная машина и скорая помощь.
   
 5. CVU

  CVU Без підпису

  Ну так а що ви хочете - проФФесорський рівень ...
  Володимир хрестив Русь. Тоді Москви і в спомині не було. І ніяких київських, московських тощо теж.
  Вчора у міській раді відбулося щось таке, іменоване як "круглий стіл" на цю тематику. Від УПЦ МП були присутні протоієрей Богдан Никитюк і єпископ Роман. Гнули про те, що ніякої УПЦ МП не існує - це вигадки. А є лише одна церква, у якій є "благодать" - УПЦ. А УПЦ КП - це щось таке вигадане ображеним Філаретом. То, мовляв, колишня влада допустила розкол у церкві. Ну, і всякого такого тому ж напрямку.
  На моє зауваження, чому на цей "круглий" стіл не запросили отця Олександра із Підлипного, зрозумілої відповіді не було.
  Відбувся звичайний заорганізований у дусі КПССівських часів монолог однієї церкви, яка претендує на єдиний державний статус (Романюк неодноразово наводив приклад Польщі, де церква фінансується державою, а у нас - перебиваються із хліба на воду хто як може ...). Ну а чьо. У нас уже є "державна партія" - ПРУ. Заглянув у "статуправління". Там приймальня ПРУ. На вивісці - державний герб України. На моє зауваження що вони не мають права вживати державні символи - круглі незрозумілі очі працівників (моя твоя нє понімаєть ...). Ну, дивися, з часом при цій компанії і "одержавлять" церкву. Хоча, тоді ж проблематичніше буде бабки на всяких ювілеях відбивати. Он, звернув увагу: кабмін виділив 47 млн, із них - самі прочитайте, як ними розпорядилися: Святкування Хрещення Русі обійдеться у 47 мільйонів | Українська правда . 30 млн - київська рада. А скільки всякого того, що ми не побачимо і не почуємо? Тож "хай живуть ювілеї!" - великий движитель фінансового благополуччя їх організаторів і покровителів!
  Щодо "благодаті" у церквах МП. Пам'ятаю випадок, коли батюшка Шевченко обікрав храм в Алтинівці, за що його звідти й погнали. Править він зараз, на скільки чув, у Жовтневому. У 90-х погрожував мені, що предасть анафемі. Ну-у, там де він (і такі як він) править - у тих церквах "повна благодать" ...
  А, забувся. Із того, що сказали оті "благодатні отці святі" - брехня на брехні. Про що я й сказав. Відгуки: - Ну-у, я так і думал, что кто-то найдьотся ...
   
  Последнее редактирование: 26 июл 2013
 6. Маленькая лошадка

  Маленькая лошадка Профессионал

  А кто организовывал круглый стол? Они уже облажались, поскоку сёдня Филарет с Владимиром целовались и таки немного говорили. По-моему у них-таки есть ума. Мне кажется, будет интересно.
  Отец Павел, настоятель нашей новой церкви Рождества пресвятой Богородицы УПЦ КП--очень умный, глубоко порядочный и трудолюбивый человек. Не пригласить его было весьма глупо со стороны организаторов. Политика--тётка хитрая и ветреная, завтра такой фортель выкинет, удивишься. Когда наши местные политики научатся думать головой?
   
 7. CVU

  CVU Без підпису

  Глянув оце на хитромудру самозакохану пику Кірілла (Святкування 1025-ї річниці Хрещення Київської Русі неабияк віддає московським «душком» » Вся правда из блогосферы на UAINFO ), а потім ось сюди (Як відзначити Хрещення Київської Русі? | Українська правда ), і прочитав. Ну що сказати - захоплююся мудрістю і порядністю цієї Людини!
   
 8. CVU

  CVU Без підпису

  Ну а хто - Фалько і Башкіров. Якби ж патріархи раніше обнялися, то може б і ... А так - прольот вийшов ...
  Ну, Отець Павло - я його не бачив у публічних дискусіях. А Олександр - фору будь-кому дасть.
   
  Последнее редактирование: 26 июл 2013
 9. Маленькая лошадка

  Маленькая лошадка Профессионал

  Мне нравится Гузар, не всегда соглашаюсь с ним, но очень уважаю его мнение и читаю всё, что публикует.
   
 10. Маленькая лошадка

  Маленькая лошадка Профессионал

  Отож, вказівок не було, не знали, як діяти, пішли по накатаній
   
 11. CVU

  CVU Без підпису

 12. Маленькая лошадка

  Маленькая лошадка Профессионал

  Та аби людей одне на одного не нацьковували, а самі між собою хай хоч люби порозбивають. А то у нас і молодь є така, що погано ставиться до людей, що в іншу церкву ходять. А про старших взагалі що казати... Так не буває такого. Пани лаються--в холопів чуби тріщать. Розуму і мудрості нашому народу побажаємо, і православному, і католикам,і атеїстам, всім-всім. І перечитаємо таки Гузара.
  ----------------------------------------------
  "Працюймо над собою, стараймося якнайкраще розвинути свою людську природу з усіма притаманними їй Божими дарами та використовувати на справжню тривалу користь для самих себе та всіх тих, за добро яких маємо відповісти перед Господом Богом. А щоб правильно виконати таке високе завдання, просімо в Нього світла й сили.

  Такий розв’язок стосується однаковою мірою всіх жителів Землі, без жодних винятків."
  Велика країна малих людей | Українська правда
   
 13. Рей

  Рей Активный участник

  Хоч раз обмовився так, як треба .
   
 14. Маленькая лошадка

  Маленькая лошадка Профессионал

  СМИ: После юбилея Крещения Руси УПЦ возьмет курс на отрыв от Московского Патриархата

  КИЕВ, 26 июля. В начале августа может быть созвано заседание синода УПЦ МП, дабы в корне изменить расстановку сил в руководстве данной структуры РПЦ.

  Такое мнение в своем блоге на сайте "Эха Москвы" высказал публицист Дмитрий Скворцов, ссылаясь на свои источники.

  По его сведениям, на Харьковскую кафедру планируется поставить открытого автокефалиста – нынешнего Митрополита Винницкого Симеона, известный своей страстью к насильственному переводу богослужений в епархии на украинский язык и тесными отношениями с папским нунцием. Таким образом, занимая вторую по важности кафедру, родственник Митрополита Киевского Владимира и, разумеется, близкий друг Драбинко, водится в состав синода и фактически становится преемником предстоятеля УПЦ.

  По мнению Скворцова, это на руку еще одному давнему другу митрополита Симеона – Петру Порошенко, не скрывающему политических амбиций. Следующий шаг, прогнозирует автор — это отправка на покой Митрополита Одесского Агафангела, которому 2 сентября исполняется 75 лет – "пенсионный возраст" для главы епархии (остаться при должности он может только по личному прошению, если таковое будет удовлетворено). В синоде после этого не остается ни одного деятельного противника автокефалии.

  Место митрополита Агафангела определено для нынешнего Архиепископа Сумского Евлогия, в свое время немало потрудившегося на ниве борьбы с ревнителями церковного единства. Понимая, что каноническую автокефалию Московский Патриархат не даст, прогнозирует Скворцов, "зачищенный" состав синода готов совместно "со свежими силами" в лице "наместника Патриарха УПЦ-КП Епифания" увести как можно большую часть приходов новосозданную УПЦ Константинопольского патриархата, как это случилось, к примеру в Эстонии.

  В таком случае из вояжа по Прибалтике прибудет в Киев стамбульский патриарх, пишет блогер, дабы вместе с Януковичем преподнести Евросоюзу к Вильнюсскому саммиту своеобразную взятку в виде независимой от Москвы "Церкви". И чем меньше сторонников единства останется в синоде, чем больше украинофилов займет юго-восточные епархии, тем больше епархий можно будет увести под зависимого от госдепа Варфоломея. А Киево-Печерская лавра в этой схеме – ключевое место.

  Судя по всему, в Москве не исключают подобный сценарий. "Не потому патриарх Кирилл поставил очень жесткий ультиматум церковного характера автокефалисту митрополиту Драбинко. Не потому ли в рамках визита в Киев Владимира Путина намечена его беспрецедентная встреча непосредственно с членами синода УПЦ МП?" — задается вопросом Скворцов. "И не потому ли наряду с ритуальным награждением предстоятеля УПЦ МП и экзарха Белоруссии президент РФ отметил исключительно тех епископов, которых причисляют на Украине к сторонникам единства: митрополитов Сергия, Онуфрия, Агафангела, Антония, Илариона", — заключает публицист.

  Подробнее: [www.rosbalt.ru]
   
 15. Маленькая лошадка

  Маленькая лошадка Профессионал

  В Киеве 8 июня на заседании совместной комиссии по объединению Украинской автокефальной православной церкви и Украинской православной церкви Киевского патриархата была достигнута договоренность об объединении двух церквей и проведении общего собора.

  Об этом сообщил один из участников диалога от УПЦ-КП архиепископ Черниговский Евстратий (Зоря) на своей странице в Facebook.

  Переговоры проходили в Михайловском златоверхом монастыре Киева. Способствовать диалогу прибыли представители Вселенского патриарха Варфоломея – епископ УПЦ в Канаде Илларион и епископ УПЦ в США Даниил.

  После четырех часов дискуссий стороны приняли совместный документ. Им констатировано намерение создать поместную православную церковь в Украине и рекомендовано руководству УАПЦ и УПЦ-КП юридически утвердить подготовку совместного объединительного собора.
  https://www.facebook.com/yevstr?fref=ts
   
 16. Mix Master Jam

  Mix Master Jam Мастер

  Українська автокефальна православна церква (УАПЦ) і Українська православна церква Київського патріархату (УПЦ КП) більше не об’єднуються. Про це стало відомо після другого спільного засідання об’єднавчої комісії двох церков, яке відбулося напередодні після завершення архієрейського Собору УАПЦ. Процес об’єднання, який був гучно оголошений у середині травня так само несподівано згаснув, як і запалився. Як розповідають самі церковники з різних таборів, такий фінал перемовин може спричинити масовий вихід цілих парафій з УАПЦ і маргіналізацію цієї церкви.
  Чому УАПЦ відмовилась від об’єднання

  9 липня Собор УАПЦ одноголосно вирішив відхилити усі пропозиції з об’єднання з УПЦ КП, яких було досягнуто на двох засіданнях спільної міжцерковної комісії у червні і липні. Архієреї УАПЦ своїм рішенням заявили, що не хочуть іти на компроміс із УПЦ КП щодо кількості делегатів на об’єднавчий Собор церков, проведення якого було заплановано на 14 вересня. Архієрейський Собор УАПЦ продовжив наполягати на квотах 50/50 щодо представництва церковників на майбутньому об’єднавчому Соборі. Подібна позиція архієреїв УАПЦ викликала подив їхніх колег з УПЦ КП. Представники значно більшої української церкви до останнього сподівалися, що вся робота, проведена до того, має принести результат. Мали на це підстави, адже представник «автокефалів» у міжцерковній комісії з ведення діалогу об’єднання, керуючий Івано-Франківською єпархією митрополит Галицький Андрій начебто навіть погодився з тим, що на об’єднавчому Соборі має бути 164 представники УАПЦ і 325 делегатів від УПЦ КП.

  Пропозиція УПЦ КП не була висмоктана з пальця. Ще 8 червня під час першого засідання спільної міжцерковної комісії її члени прийшли до компромісного рішення – майбутня церква називатиметься «УАПЦ КП», а представники УАПЦ матимуть третину представників на об’єднавчому Соборі. УПЦ КП вважає такий розподіл справедливим, посилаючись на розміри двох церков. Наприклад, згідно статистичних даних УПЦ КП має 4877 релігійних організацій в Україні, в той час як УАПЦ лише 1225. Красномовно про перевагу Київського патріархату говорить і соціологія. Якщо вірити спільному квітневому соціологічному дослідженню, які провели поважні компанії SOCIS, «Рейтинг», Центр Разумкова і КМІС, то вийде, що 38% громадян, які вважають себе православними, відносять себе до УПЦ КП, і лише 1,3% до УАПЦ.

  В УАПЦ у зупинці об’єднавчого процесу обвинувачують іншу сторону. Мовляв, це предстоятель УПЦ КП Патріарх Філарет винен, бо публічно заявив, що процес об’єднання зупинився. Глава УАПЦ митрополит Макарій дивується, бо його церква начебто погоджувалася на компроміси віддати практично все керівництво в новій церкві нинішнім очільникам УПЦ КП, але Київський патріархат так і не пристав на пропозицію 50 на 50 щодо делегування на об’єднавчий Собор. «Я сказав, що буду голосувати за Патріарха Філарета. Думаю, якщо так, то можна було піти на компроміс з нами», - так змалював конфлікт в коментарі «Главкому» митрополит. Інша причина – назва церкви. В УАПЦ кажуть, що якщо об’єднуватися, то старі назви «УАПЦ» і «УПЦ КП» зберігати не слід, а треба утворивши іншу - «Українська православна церква». І це незважаючи на те, що таку назву сьогодні собі привласнила, єдина канонічна, як полюбляють стверджувати її представники, церква Московського патріархату. Таке перейменування могло б призвести, як мінімум, до плутанини, а скоріше до нового міжцерковного скандалу.

  Третя причина – історична. Практично усі архієреї в УАПЦ є вихідцями з УПЦ КП. Вони покинули КП або через образу, або через нереалізовані амбіції. Наприклад, єпископ Кирил із Закарпаття до січня цього року був у Київському патріархаті, але його відсторонили від служіння через участь в АТО і зізнання в тому, що він стріляв у сепаратистів. В разі об’єднання на умовах УПЦ КП постане питання, чи всі священнослужителі можуть продовжувати служити в єдиній церкві, як бути із тими, хто «проштрафився». Коротше кажучи, не всі архієреї впевнені, що збережуть вплив.
  Рука Москви?

  Не секрет, що будь-яка сварка в процесі об’єднання православних церков в Україні сприймається в УПЦ МП як доказ неспроможності неканонічних церков знайти спільну мову навіть між собою. Скомпрометований діалог – зайвий аргумент для промосковського крила УПЦ МП в тому, що до цього процесу приставати УПЦ МП не варто. Таку думку підтверджує навіть один з найвідоміших проукраїнських представників УПЦ МП, митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський, вікарій Київської митрополії Олександр (Драбинко). Він не дивується, що об’єднання двох церков зупинилося, фактично не почавшись. Ймовірною причиною зриву переговорів Драбинко вважає втручання третьої сили у цей процес, хоча воліє її не називати в голос. Із самого початку публічних закликів митрополита Макарія і Патріарха Філарета до єднання впливовий представник УПЦ МП не бачив у них справжнього бажання в єднанні. «…Якщо дві структури, які не мають канонічного визнання, не спроможні об’єднатися, то про що ми можемо говорити в майбутньому, коли до цього процесу могла би приєднатися канонічна УПЦ?», - наголосив Олександр.

  Джерела «Главкому» близькі до переговорної групи не виключають, що причиною відмови від єднання можуть бути не тільки образи і амбіції архієреїв УАПЦ і нового глави церкви митрополита Макарія. Прихильники об’єднання українського православ’я в УПЦ КП вважають, що без впливу російських спецслужб в цій ситуації не обійшлось. Вони полюбляють нагадувати, що очільник УАПЦ владика Макарій до 1993 року служив в Російській православній церкві. Та і нинішній голова міжцерковної об’єднавчої комісії від УАПЦ владика Андрій, на думку деяких ієрархів УПЦ КП, ймовірно, був пов'язаний зі спецслужбами ще з часів СРСР. Митрополит Андрій в середині 80-х років на кілька років був відряджений до Канади для служіння в парафіях Московського патріархату. «Ті, хто хоч трошки знайомі із ситуацією в Радянському Союзі на той час можуть зрозуміти, що без відповідних контактів, без відповідних рекомендацій з боку КДБ священик з СРСР не міг виїхати на довготривале відрядження не просто за кордон, а до ворожої капіталістичної країни», - розповів в коментарі «Главкому» секретар Священного Синоду УПЦ КП владика Євстратій.

  Радник Президента, відомий політтехнолог Олег Медведєв, який раніше співпрацював з Юлією Тимошенко, у своєму блозі зазначив, що ніколи не мав особливих ілюзій щодо договороздатності УАПЦ. «Одного разу з покійним її Предстоятелем Мефодієм… домовилися про його лист на підтримку Юлії Володимирівни. Коли ж пішли забирати, побачили, що у нього сидять працівники лаврської прес-служби (УПЦ МП, - «Главком») і правлять текст. Минулого року спостерігав таку картинку. На церемонії з нагоди роковин Голодомору владика Мефодій пройшов повз Патріарха Філарета, ніби не бачачи його, – і тут же трикратно розцілуватися з Предстоятелем УПЦ МП Онуфрієм». – згадує Медведєв, роблячи висновок, що такі ж симпатії до УПЦ МП оволоділи і новим предстоятелем УАПЦ Макарієм. «Архієрейський Собор УАПЦ чорним по білому записав, що об'єднуватися вони воліють за участі УПЦ (МП), яку таке об'єднання взагалі не цікавить, бо Москва на таке добра не давала і не дасть!», - вважає експерт. На його думку, УАПЦ розвернулася на 180 градусів і повністю зреклася всіх інтеграційних домовленостей з УПЦ КП. «Причому не усних, а письмово зафіксованих! Шокувала всіх, хто просто спостерігав за процесом, і тих, хто брав в ньому участь, включно з отетерілими від кидка Макарія представниками Вселенського Патріарха», - робить висновок радник Президента.

  Спостерігачі від Вселенського Патріарха, які перебували в Україні, а це єпископ УПЦ в Канаді Іларіон, а також єпископ УПЦ в США Даниїл, дійсно залишились розчарованими таким фіналом розрекламованого процесу єднання.

  Між тим у Київському патріархаті повідомляють, що після архієрейського Собору УАПЦ до них телефонують священики УАПЦ, які готові приєднатися до УПЦ КП разом зі своїми парафіями. Впродовж найближчих місяців цей процес може набути масового характеру, що призведе до ще більшої маргіналізації Автокефальної церкви. Однак в УАПЦ не поспішають перейматись такою загрозою. За словами владики Макарія, його Церква не відмовлялася і не відмовляється від діалогу з партнерами. Більше того, у підсумкових документах Собору УАПЦ є пункт про продовження переговорного процесу з УПЦ КП. Проте не вказується, на яких умовах. В УПЦ КП підозрюють, що це лише імітація і затягування процесу. Прихильники Філарета не виключають, що єдина ціль цих спроб – скомпрометувати діалог в українському православ’ї.
  —
   
 17. Маленькая лошадка

  Маленькая лошадка Профессионал

  Ну в двух словах--де два українці, там три гетьмани. Далі буде. (Продолжение следует)
   
 18. CVU

  CVU Без підпису

  На сьогодні Філарет - єдина духовна особа, яка заслуговує на увагу у цій сфері.
   
 19. Маленькая лошадка

  Маленькая лошадка Профессионал

  Чому тільки Філарет? А Любомир Гузар?
   
 20. CVU

  CVU Без підпису

  Гузар вже давно подав у відставку. Сказав, що за станом здоров'я. А здоров'я на оці всі драчки треба ду-уже багато.
   

Поделиться этой страницей