Що буде з мешканцями будинків, що не створили ОСББ

Тема в разделе "ЖКХ", создана пользователем Capitoshechka, 28 фев 2016.

1. Capitoshechka

Capitoshechka хфошистонаціоналістобєндєравєц

Незабаром мешканцям багатоквартирних будинків, які ще не створили «Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» доведеться зробити вибір. До 1 липня 2016 року держава зобов'язала їх об'єднуватися в ОСББ.
    Згідно із «Закону про управління житловими будинками» монополія ЖЕКів на надання житлово-комунальних послуг закінчиться в липні цього року. Отже мешканцям багатоповерхівок треба обирати,чи створювати власне ОСББ чи вступати в об'єднання, яке їм запропонують. Для багатьох українців цей процес нині є незрозумілим, але незнання закону не звільняє від його виконання.
    Дехто з правознавців стверджує, що мешканці багатоквартирних будинків взагалі не зобов’язані створювати ОСББ. Законом передбачений варіант управління будинком «без створення юридичної особи». Але такий крок обмежує їх можливості щодо капітальних ремонтів, та відстоювання власних прав з надання якісних комунальних послуг. Звісно в такому разі ніхто не забороняє мешканцям самостійно збирати гроші на капітальний ремонт, але укласти договір на його проведення не маючи статус ОСББ буде складно. Крім того в законі є ніші, які допускають можливість деяких зловживань та фальсифікації. Автоматично виникнуть питання хто буде займається утриманням будинку та платити за комунальні послуги. Крім того немає з кого буде спитати звіт за виконану роботу.
    Які можливості та небезпеки приховує в собі закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку».Що загрожує мешканцям багатоквартирного будинку який до 1 липня 2016 року не визначився з формою управління?
    В такому випадку місцеві органи виконавчої влади самі призначать управителя такого будинку на конкурсній основі. Чи буде з кого вибирати кандидатів невідомо, але обрати когось з них доведеться. Саме цікаве в даній процедурі полягає в тому, що договір на утримання будинку будуть заключати не самі мешканці, а представник місцевих органів влади. Як в старому анекдоті:«ви порадились, а я вирішив». Тобто договір про надання послуг від імені співвласників будинку з найманим управителем укладе якийсь представник виконкому. Далі ще цікавіше – цей чиновник самовільно буде призначати управителя. В свою чергу компанія, яка буде «надавати послуги з управління будинком» зможе встановити за цю «тяжку працю» тарифи на власний розсуд. Перше, про що не забуде нав’язаний владою управитель це його зарплатня, яка буде закладена у вартість тарифів. Управитель як будь-який менеджер забажає мати свій відсоток за те, що він лише розпоряджається чужими коштами. Крім винагороди управляючого в ціну тарифів будуть закладені гроші на майбутні поточні та капітальні ремонти. Як кажуть спеціалісти , в такому разі нові тарифи будуть в рази, а може навіть в десятки разів більші, ніж нині діючи. Можливо така цінова політика людям не сподобається. В разі незадоволення мешканців роботою управителя розірвати з ним договір буде дуже важко, тому що замовником послуг тут виступають не мешканці, а друга особа - працівник міської ради. Виключно сам чиновник зможе ініціювати процес відмови від послуг управляючої компанії. Чи забажає представник міськвиконкому розривати договір з тим, кого фактично сам і рекомендував, питання спірне.
    Договір з мешканцями буде укладатися строком на 1 рік. Здавалося б , якщо фірма-управитель не буде справлятися зі своїми обов’язками, нового договору ніхто не підпише. Але тут є одна заковика – новий договір буде продовжуватися автоматично, якщо за місяць до його закінчення не буде письмового повідомлення про відмову. Тобто знову лише чиновник, а не самі мешканці, має право висловити невдоволення роботою управителя. Якщо цього не станеться договір продовжується на наступний рік.
    Зрозуміло що компанії, які отримають право бути упорядниками, самі будуть наближені до виконавчої влади. Саме ці новоутворені бізнес –компанії і будуть «доїти» жителів багатоквартирних будинків. По суті з подачі місцевих владних установ буде влаштовано нове комунальне рабство. Чого тільки вартують цьогорічні поправки до закону «Про житлово-комунальні послуги». В документі зазначено, що не можна зменшувати ціни та тарифи на житлово-комунальні послуги нижче розміру економічно обгрунтованих витрат на їх виробництво. Хто буде обгрунтовувати ці ціни і за яким курсом невідомо. Послуги фірм-упорядників будуть недешевими, тому що для проведення поточних та капітальних ремонтів вони самі будуть наймати і обирати субпідрядників.
    Отже фактично нові управляючі компанії будуть перепродавати комунальні послуги мешканцям багатоповерхівок. Єдиний порятунок тут,створювати власні ОСББ, в яких мешканці зможуть встановлювати власні тарифи і розумно витрачати кошти на ремонти. Але часу на роздуми залишається не так вже багато...

P.S.Держава ще рік може не призначати примусово управдомів у разі, якщо в багатоповерхівці не створено ОСББ чи мешканці самі не обрали собі керуючого справами.
    Відповідний законопроект під № 4078 нещодавно зареєстрований у Верховній Раді. Він має внести зміни до Закону «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку».
    Ним пропонується «продовжити на 1 рік (до 1.07.2017) термін, в який виконавчий орган місцевої ради самостійно призначає керуючого багатоквартирним будинком, якщо відповідне рішення не прийнято співвласниками»
    Зараз передбачено, що якщо до 1 липня 2016 року співвласники багатоквартирного будинку, в якому не створено об'єднання співвласників, не прийняли рішення про форму управління багатоквартирним будинком, управління таким будинком здійснюється керуючим, який призначається на конкурсній основі виконавчим органом місцевої ради, на території якого розташований багатоквартирний будинок.
    Причина: мала поінформованість населення про це нововведення реформи ЖКГ.

Последнее редактирование: 28 фев 2016
    CVU, Катунька, Юр4ик и ещё 1-му нравится это.
  2. CVU

CVU Без підпису

Жаль, що це питання не привернуло увагу власників квартир. Бажано б цей процес висвітлювати хоч би тут, засвічувати його, так би мовити. Бо, на скільки я знаю, навколо цього процесу вже крутяться всяка нечисть. Як би потім не довелося лікті свої кусати ...

3. Катунька

Катунька Мастер

Что за нечисть? Можно хотя бы в личку?

4. Capitoshechka

Якщо проект, про який я писав, не буде прийнятий, то через 3,5 місяці почнемо кусати

5. CVU

CVU Без підпису

Колишні керівники підприємств, чиновники тощо, які вже намилилися пригребти це до своїх рук, мабуть і штатний розпис вже з посадами та окладами готові. Хто у штаті? Ну-у, перш за все родичі, далі - самі додасте. Думаю, що є небезпека профанація цієї ідеї шляхом створення таких собі мініЖЕКів, які накрутять такі калькуляції на послуги, що ... Що не лише лікті, а й п'ятки кусати захочеться.

6. Capitoshechka

Навіщо їх створювати?
    По-перше, жеки і так є. Залишилося туди лише посадити кума-брата-свата (якщо він там ще не сидить)
    По-друге, не обов’язково створювати саме ЖЕКи. Це може бути, впринципі, будь-яка фірма, яка вже зареєстрована. І якщо цією фірмою керує той же самий кум-брат-сват, то ніщо не заважає проганяти гроші через такі фірмочки.
    Свого часу у Івана непогано виходило ганяти гроші з водоканалу через деякі приватні фірми. Те саме можна зробити й зараз. Тільки замість водоканалу туди можна заганяти наші гроші, за певний відсоток.

7. Катунька

Катунька Мастер

Десь так я собi i уявляла…

8. CVU

CVU Без підпису

Ну їм же ж треба проформу зберегти. Та варіантів, щоб смиконути "ближнього" вони вигадають тьму. На що вони здатні, кожен може поцікавитися колишніми заслугами претендентів. Тож ...

9. CVU

CVU Без підпису

Ну так не ждіть з моря погоди, об'єднуйтеся самі, створюйте, обирайте, контролюйте, ...

10. Иван Степанович

Иван Степанович Сантехник-любитель

У председателя такого "жилищного предприятия" будет, скорее всего, право заключать и подписывать договора (от своего имени за всех владельцев квартир в таком доме) с другими частными предприятиями о ремонтах и прочих услугах и покупках. Что он там потом подпишет, за то придётся отвечать своими деньгами и имуществом всем жильцам дома. Теоретически можно с фирмами своих подельников таких договоров понаписать, что по им потом по гроб жизни жильцы им должны останутся - и потом даже квартиры свои продав, жильцы не расплатятся.

Если бы добровольное дело было, то как-нибудь всё устроилось бы. А когда насильно в колхозы загоняют, добра от таких нововведений не стоит ждать. Словом, семенихины-пэтэушники рулят.

11. Capitoshechka

Не "скорее всего", а саме таке право йому й надано

12. CVU

CVU Без підпису

У країнах, які вже пережили совкові звички кивати і сподіватися на те, що держава буде довічно няньчитися з власниками квартир, розуміючи, що раніше будинки розваляться, ніж держава їх буде доводити до ладу, добровільно взяли віжки у руки і керують своєю власністю. А у нас то понос, то золотуха, все не так. Ждуть вже третій десяток років із роззявленими ротами. А ОСББ можна було почати створювати, наскільки я пам'ятаю, ще майже 20 років тому. Не давали створювати, погрожували, перешкоджали, а люди створювали. А тут - колхоз, петеушники ... Нє-е, ну діло хазяяче. Ждіть. Вам допоможуть. Обов'язково!!!
    От цікаво, а для чого взагалі квартир приватизували? Ну й жили б собі у казьонках. А то як що - власність моя, і священна, і недоторкана. А як до біди чи проблем - і я не я, і хата не моя, а лише конура у ній ...

13. Иван Степанович

Иван Степанович Сантехник-любитель

В Литве, к примеру, это дело добровольное - создавать ли жильцам такое жилищное товарищество или нет. В части домов, где жильцы этого хотели, они созданы; в другой части, где жильцы этого не хотели - их нет.

Теми домами, где такие товарищества не созданы, занимаются ЖЭКи. Теми домами, они где созданы, занимаются председатели. В обоих вариантах есть свои минусы.

В случае с ЖЭКами - это завышенные цены на ремонты.

В случае без ЖЭКов - как повезёт. Не рассматриваем криминальные варианты, а только простые минусы. Если окажется адекватный и честный председатель (а как известно, там, где деньги, там адекватных и честных всегда больше, чем нечестных), то тогда по расходу денег на разные ремонты платить придётся примерно на треть меньше. Но тут в любом случае личной твоей свободы будет меньше, а разных интриг на пустом месте больше - и ещё получишь себе начальника прямо по месту жительства. Любой маленький хрень, получивший какую-то власть, тебе её покажет при случае, примерно как здесь:

Последнее редактирование: 14 мар 2016
  14. DRONe

DRONe Мастер

Потому что кинули кость в виде чемодана без ручки. По большому счету значительная часть приватизированного жилфонда - это натуральный хлам. Срок эксплуатации хрущевки - 50 лет при этом государство должно было обеспечивать уход и капремонты, а потом еще и постройку новой жилплощади (то-есть к этому времени хрущевки должы были быть снесены). Но от этой расходной статьи оно успешно избавилось превратив ее в доходную. Ну а пипл чо, пипл схвавал и продолжает хавать. Те же, кто был поближе к телу, под шумок прихватизировал плюсовые предприятия и рубит бабло.

15. CVU

CVU Без підпису

Люди на кістки не кидаються. Тож маємо те, ...

16. Capitoshechka

Судячи по великим вухам і яйцям, ніхто нам ще один рік дарувати не збирається. Так що, шановні пані та панове, готуйтеся до ПОВНОЇ СРАКИ з 1го липня...

[​IMG][​IMG]

Последнее редактирование: 1 июн 2016
  17. CVU

CVU Без підпису

Про це стільки і кругом говорилося ... Ото яке "єдине джерело", така й держава :-(

18. Capitoshechka

скільки?
    Я майже кожного дня зустрічаю людей, у яких очі на лоба лізуть, коли вони дізнаються що на них чекає.
    У пояснювальній записці до проекту необхідність цих змін обґрунтовується, зокрема, тим, що мешканці багатоквартирних будинків погано проінформовані, що так, впринципі і є.
    А що ви мали на увазі під "єдиним джерелом"?

19. CVU

CVU Без підпису

Те, що написане у Конституції України. Чого очі на лоба вилазять - нічого не знали? Та це брехня - давно всі знали. В черговий раз "ваньками" прикидаються. Я на Громадській раді про необхідність проведення інформаційної кампанії з цього приводу говорив давно. І щось виконком робив з цього приводу.

20. Capitoshechka

не рівняйте себе до всіх.
    І в даному випадку я маю на увазі не лише жителів нашого міста. Беріть ширше. Ви вважаєте, що в масштабах країни, вцілому, велась нормальна роз’яснювальна робота серед населення? Я, наприклад, так не вважаю. За увесь час, скільки я спостерігаю за цією темою, я лише 2 чи 3 рази бачив в ефірах декількох каналів обговорення цього питання. І то - не дуже широко. І ще одне - Ваші ж слова суперечять самі собі. Я розумію, що наш форум - це не показник, але все таки... Якщо ДАВНО ВСІ ВСЕ ЗНАЛИ (а закон був прийнятий рік тому), то чому тоді перше згадування на форумі було лише 3 місяці тому? Зазвичай, подібні речі спливали тут набагато швидше. Те, що згори було спущено на низ, не означає що робота ця була проведена. Спілкуючись з людьми з інших районів області, можу це стверджувати

Катунька нравится это.

Поделиться этой страницей