Сколько крови собирают в Конотопе?

Тема в разделе "Новости", создана пользователем paul, 17 июн 2013.

 1. paul

  paul Гость

  БЛАГАЯ МІСІЯ
  КРОВ – Є ЖИТТЄДАЙНА СИЛА, ЗДАЮЧИ ЇЇ,
  ДОНОРИ РЯТУЮТЬ ЖИТТЯ ІНШИМ!!!
  ЯК І ЛЮДИ В БІЛИХ ХАЛАТАХ,
  КОТРІ ЦЬОМУ СПРИЯЮТЬ
  Минулого четвега, 14 червня відзначали Всесвітній день донора крові, а неділю 16 червня – День медичного працівника. Напередодні цих визначних дат я зустрівся з людьми, хто пов’язав своє життя з донорством: медичними працівниками, які безпосередньо здійснюють забір крові та донорами.
  Як розповів Почесний донор України Олександр Марков, який ось уже 32 роки поспіль здає кров, до цього його спонукало те, що у свій час його малолітню сестру, якій вкрай потрібне було переливання крові, врятував один чоловік. Змужнівши в лавах армії і повернувшись додому, він теж вирішив таким чином допомагати іншим людям. Працюючи водієм в одному з підприємств, нещодавно допоміг своєму колезі, доньці якого також була потрібна кров для операції. Старша медична сестра відділення переливання крові ЦРЛ Людмила Третякова відзначила медичних працівників ЦРЛ, які також є постіними донорами, це: Олексій Шевченко, Світлана Бабич, Марина Савоченко, Наталія Євтушенко, Лілія Богдан та багато інших. За інформацією завідуючого відділенням трансфузіології - станції переливання крові Конотопської ЦРЛ Миколи Старика, який уже шість років його очолює, і також є почесним донором України, переливання крові здійснюється пацієнтам, які перебувають на лікуванні у інших відділеннях Центральної районної лікарні і потребуть переливання крові в наслідок гострої крововтрати, дегідрадації (зневоднення), порушення іммунітету або обміну речовин в організмі, інтоксикації тощо...

  [​IMG]
  Заслужений донор України Олександр Марков і Микола Старик, завідуючий відділенням трансфузіології – станції переливання крові.

  Найкращий випадок, коли співпадає група і резус фактор крові від рідних, які за станом здоров’я мають можливість здати кров своїм родичам. Проте, на жаль, з різних причин не завжди таке можливе. За всю історію існування відділення переливання крові зареєстровано 130 Почесних донорів – таке звання надається, якщо донор сдав понад 18-и літрів крові – це самовіддані люди. Зараз за законодавством таким передбачена 10% доплати до пенсії, пільговий проїзд маршрутним транспортом, першочергове забезпечення медикаментами та протезування. В обласному центрі ця категорія також має 25% пільги на сплату за житлово-комунальні послуги. У конотопському міському бюджеті поки що таких коштів не передбачено. Донор, який здає кров, отримує довідку, за якою на два дні надається «вихідний» за місцем постійної роботи, а також надається талон на харчування на суму в 29 гривень у поруч розміщеному кафе «Стожари» - існує відповідна угода з цим підприємством суспільного харчування. Також до кінця року планується вирішити питання, щоби виділити бюджетні кошти на відділення на 100 оплачуваних донорів у розрахунку 160 грн на кожного – відповідно до ініціатив Президента.

  [​IMG]
  Операційна медсестра Дарина Низова (справа) і санітарка Олена Внучкова поруч з донором.

  У відділенні трансфузіології ЦРЛ, окрім завідуючого і старшоі медсестри, працюють операційна медсестра Дарина Низова, санітарка Олена Внучкова – на фото під час забору крові, а також лаборант Олена Розматова.

  [​IMG]

  Лаборант Олена Розматова повідомляє донору про результати аналізу крові.

  Переливаються компоненти крові: еритроцитна масса (має бути використана протягом 35 діб) і плазма, яка заморожується на 180 діб. Кров обстежується на інфекційну беспеку – СНІД, сифіліс, гепатіти тощо. Одноразова норма забору складає 399 грамм. Для порівняння, 2010 року у відділенні трансфузіології здали кров 716 донорів, 2011-го – 663, 2012-го – 664, що склало 275 літрів. Поточного року 326 донорів вже здали 130 літрів крові.

  [​IMG]
  Старша медична сестра відділення Людмила Третякова.
  Ми приєднуємся к чисельним привітанням донорам і медичним працівникам з нагоди професіного свята, та бажаємо подальших успіхів у їх святій і корисній справі для людства.
  автор: Павло ЛІХОПІЙ
   
 2. Маленькая лошадка

  Маленькая лошадка Профессионал

  Хороший репортаж. Вот только интересный вопрос, у кума язва открылась,правда это было не сегодня, так за кровью и в Сумы и в Киев сами ездили. Почему? Если в городе есть забор крови, почему надо платить немалые деньги и при этом ещё и ехать куда-то? Как поступать в том случае, если нужна кровь? Помогут ли местные медики?
   
 3. phantom_ph

  phantom_ph Профессионал

  Зависит от группы и количества крови. Был случай - тоже ездили на Сумы, нужно было большое кол-во крови
   
 4. Натка

  Натка Профессионал

  здавать кровь и помогать другим-это круто,если бы ещё нормально эту кровь проверяли на всякие там болячки и не вливали здоровому человеку больную кровь,то было бы ещё лучше!
   

Поделиться этой страницей