Виступ члена групи громадської ініціативи Зеленського В.В.

Тема в разделе "ЖКХ", создана пользователем Громадская инициатива, 29 мар 2013.

 1. ДОДАТОК № 2
  до протоколу зборів громади району «Житломасив»
  м. Конотоп Сумської обл.

  «22» березня 2013 г. м. Конотоп  Виступ члена групи громадської ініціативи
  Зеленського Віктора Володимировича
  (Інженерно-технічний працівник в житловому господарстві з 25-тирічним стажем роботи)

  1 .Детально перевірити обласними контролюючими органами господарсько-фінансову діяльність житлово-експлуатаційних організацій міста і житлово-комунального управління міськвиконкому
  м. Конотоп.
  2. До закінчення перевірки, депутатам міської ради, шляхом голосування на сесії міськради, заборонити міськвиконкому вводити нові тарифи на квартирну плату.
  3. Почати перевірку вказаних в п.1 організацій з надання ними переліку нормативно-правової та довідкової документації і літератури, яку вони використовують в своїй діяльності в сфері житлового господарства які, кому і коли подають звіти про свою діяльність на підставі цих нормативних документів, яку ведуть звітність в середині своїх організацій.
  4. Перевірити штатний розклад житлово-експлуатаційних організацій і посадові обов’язки кожного працівника з метою: оптимізації чисельності працюючих; з’ясування завантаженості кожного працівника; можливості суміщення посад і професій; максимального звільнення працівників організації від непотрібних функцій, що заважають виконанню функцій по якісному утриманню житлового фонду.
  Наприклад:
  4.1 Заборонити використовувати двірників за межами території житлово- експлуатаційної організації (ЖЕО) для прибирання інших територій, при тому, що оплата в цей час іде їм за рахунок мешканців житлових будинків;
  4.2 Так само заборонити використання інших працівників та машин і механізмів за межами і на інших об’єктах, що не обслуговуються організацією за рахунок тарифу на квартплату.
  5. З’ясувати наявність затверджених ЖКГ міськвиконкому технологічних карт з виконання кожного виду роботи робітниками ЖЕО.
  6. З’ясувати чи існує при ЖКГ міськвиконкому об’єднана диспетчерська служба (ОДС) і перевірити її діяльність, якщо вона є. З’ясувати чи є інструкції на випадок виникнення аварійних ситуацій.
  7. При виконанні працівниками ЖЕО платних послуг не допускати нарахування в цей же час оплати їм за експлуатацію житлового фонду з тарифу на квартплату.
  ЖКГ міськвиконкому розробити відповідну методику і контроль з цього питання.
  Наприклад:
  7.1 Слюсар-сантехнік, маляр, або електрик протягом робочого дня виконували платні заявки населення - то заробітна плата їм повинна нараховуватися тільки за рахунок платної заявки. А не за рахунок тарифу квартирної плати, або одночасно там і там, що ще гірше.
  7.2 Так само використання для виконання платних заявок машин і механізмів ЖЕО.
  8. Перенесення витрат з обслуговування і ремонту загально будинкових мереж водопостачання, каналізації і центрального опалення з тарифу квартплати в тарифи відповідно водо- і теплопостачальників (тобто з/п і матеріальні затрати на ці види робіт закладати в тарифи водо- і теплопостачання. А не в тариф квартплати).
  ЖКГ міськвиконкому розробити відповідну методику.

  Мета цієї пропозиції - зменшити тариф на квартплату. А щоб не дуже збільшились через це тарифи на водо- і теплопостачання, треба всі багатоповерхові будинки обладнати приладами обліку води і тепла на будинок (можливо теж в рахунок тарифу на воду і тепло), думаю це виправдає себе в майбутньому, особливо якщо разом з приладами обліку поставити регулятори температури і тиску теплоносія і води.
  Дорече, облік теплової енергії лічильником обліковувати не тільки централізованого опалення, а одночасно і централізованого гарячого водопостачання . Така можливість передбачена в лічильнику.
  9. Думаю, що можливо, поки нема в кожній квартирі газового лічильника, можна було б поставити в багатоквартирних будинках лічильник на кожний будинок (де це технічно можливо). Можливо теж за рахунок тарифу на газ. Думаю, що реальні витрати газу менші ніж по встановленій нормі.
  10. Передати обов’язки і перенести витрати на утримання пічника з перевірки (тільки!) димовентиляційних каналів, складання розгорток димовентиляційних каналів і складання актів з перевірки каналів в газове господарство міста. Думаю це підвищить якість виконання цих робіт.
  ЖКГ міськвиконкому розробити відповідну методику.
  Мета - зменшити тариф на квартплату і звільнити працівників ЖЕО від зайвих, невластивих до їх обов’язків, функцій. Думаю саме газове господарство міста має більше зацікавлення в належному стані димовентканалів.
  11. Створити при ЖКГ міськвиконкому, окремо від ЖЕО, службу з експлуатації ліфтів, відокремити також з квитанцій на квартплату, плату за ліфти, в окрему квитанцію.
  Мета — зменшити в будинках з ліфтами тариф на квартплату і звільнити працівників ЖЕО від невластивих до їх обов’язків функцій з догляду і експлуатації ліфтів.
  12. В квитанції за квартирну плату, кожного місяця окремими рядками заносити :
  - оплата за технічне обслуговування і ремонт конструктивних елементів будинку і прибудинкового обладнання;
  - прибирання і санітарний догляд;
  - показники лічильника і кількість витраченої електроенергії на місця загального користування житлового будинку, та плата за місяць.
  ЖКГ міськвиконкому розробити відповідну методику.
  13. Створити при ЖКГ міськвиконкому службу з охорони праці в житловому господарстві міста. Залишити в ЖЕО за інженерно-технічними працівниками (ІТП) функції первинного інструктажу з охорони праці на робочому місці.
  Мета - зменшення в ЖЕО чисельності ІТП, посилення контролю з боку ЖКГ міськвиконкому за охороною праці в житловому господарстві міста.
  14. Міській раді вийти з пропозицією до Уряду України про відміну ПДВ (20%) на квартирну плату.
  Мета - зменшення тарифу.
  15. Пропоную займатися реальним ремонтом житлових будинків, а не витрачати кошти квартирної плати тільки на заробітну плату працівникам ЖЕО і податки.
  16. З’ясувати, чи існують в ЖЕО ремонтні майстерні, де можна було б виконати хоча б елементарні роботи з ремонту. Наприклад: ремонт вентилів і засувок, або столярні операції з ремонту дверей, вікон, прибудинкового обладнання.
  Свого часу, коли я працював в житловому господарстві міста, такі майстерні при ЖЕО були.
  17. Пропоную податок на заробітну плату (тобто 15%, не плутати з єдиним соціальним внеском - 37%), взятий з працівників ЖЕО, який надходить до бюджету міста, повертати в цю ж житлово-експлуатаційну організацію статтю «Поточний ремонт житлових будинків».
  Мета - перерозподілити витрати коштів на закупівлю матеріалів для поточного ремонту житлових будинків.
  18. ЖКГ міськвиконкому запровадити електронний облік всієї фінансово-господарської діяльності ЖЕО, шляхом відповідного програмного забезпечення.
  Мета - полегшити контроль ЖКГ за діяльністю ЖЕО.
  19. З’ясувати в ЖЕО, як і на підставі чого складаються плани технічного обслуговування і поточного ремонту житлового фонду.
  Чи доводиться ця інформація до мешканців житлових будинків?
  20. З’ясувати в ЖЕО, як організована робота двірників.
  Якщо двірник обслуговує кілька будинків, то коли саме він буває на кожному з будинків?
  Це потрібно щоб не було так, що двірник начебто є і одночасно його ніде нема.
  21. Провести атестацію керівників і ІТП ЖЕО і ЖКГ на професійну придатність.
  Створити для цього відповідну кваліфікаційну комісію.
  22. Створити при ЖКГ міськвиконкому службу технічного нагляду з виконання робіт в ЖЕО.
  Мета - контроль якості і обсягів виконаних робіт.
  Тут же виникає питання, за чий рахунок усувати наслідки неправильної експлуатації житлового фонду, або неякісно виконаних робіт працівниками ЖЕО? Думаю, що не за рахунок квартирної плати мешканців житлових будинків.
  23. Ще одна проблема, що обурює мешканців житлових будинків, це вимагання працівниками ЖЕО додаткової плати, крім квартирної плати, наприклад на косметичний ремонт під’їздів і т.п. Причому, як правило, без будь-яких документальних підтверджень отримання коштів. Тобто, очевидна корупційна діяльність.
  Треба негайно покласти цьому край.
  24. Пропоную кошти за квартирну плату не відразу перераховувати на рахунок ЖЕО, а концентрувати на окремому рахунку, поки не надійде від ЖЕО акта виконаних робіт по будинку з підписами представника будинкового комітету і представника технічного нагляду ЖКГ міськвиконкому, що підтвердить обсяг і якість виконаних робіт.
  25. Ще одна проблема - навмисне псування лічильників теплової енергії в житлових будинках і відсутність з боку ЖКГ міськвиконкому відповідної на це реакції.
  26. До введення нових тарифів за квартирну плату УЖКГ міськвиконкому розробити, а ЖЕО міста заключити з кожним мешканцем багатоповерхового житлового будинку новий договір з експлуатації житлового будинку.
  27. УЖКГ міськвиконкому, терміново, розробити і запровадити, на кожний багатоповерховий житловий будинок експлуатаційний паспорт на паперових та електронних носіях, де необхідно вказати всі конструктивні елементи будинку, все інженерне обладнання, всі прибудинкові елементи благоустрою, площу прибудинкової території. В експлуатаційному паспорті постійно відображати обсяги необхідного ремонту і час та обсяги виконаних робіт.  Інформацію про діючу систему ОСББ

  Щойно виникають у мешканців будинків претензії щодо роботи підприємств ЖКГ представники влади відразу пропонують негайно створювати ОСББ, самі не в повному обсязі розуміючи до чого це призведе.
  На мою думку нині діючий закон про ОСББ не прийнятний і шкідливий для мешканців багатоквартирних жилих будинків. Це може призвести до важких наслідків технічної експлуатації будинків і втраті права власності на власне майно через встановлення правил господарювання, що аналогічне приватним підприємствам в яких податки та тарифи значно вищі ніж для мешканців будинків. Наприклад: податок на землю для промислових підприємств вищий, а також тарифи на електроенергію.
  Формування договірних зобов’язань ОСББ з надавачами комунальних послуг виникає колективна відповідальність, тобто за кількох неплатників в таких домах будуть платити всі інші мешканці, а інакше буде відключений від послуги весь будинок.
  В мене є пропозиції щодо зміни нині діючого закону про ОСББ. Пропоную прийняти участь в обговоренні цієї теми, та подати свої думки з цього приводу.
  Член групи
  громадської ініціативи Зеленський В.В.
   

Поделиться этой страницей