За відмову прийняти розрахунок карткою штрафуватимуть

Тема в разделе "Новости", создана пользователем Vladimir, 23 окт 2013.

 1. Vladimir

  Vladimir Мастер

  Інфобюлетень КМУ - info-kmu.com.ua

  Кабінет Міністрів увів адміністративну відповідальність за відмову споживачу в розрахунку електронними картками. Згідно з постановою Уряду «Про внесення зміни до пункту 2 Положення про порядок накладення та стягнення штрафів за порушення законодавства про захист прав споживачів», що набула чинності, за обмеження або відмову споживачу в його вільному виборі продукції та форм її оплати встановлено штраф у розмірі 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (НМДГ), тобто 8500 гривень.


  Експерти зазначають, що, відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів», покупці можуть вимагати у всіх суб'єктів господарювання, де встановлені касові апарати, приймати в оплату електронні засоби платежу. У разі відмови споживачі можуть звертатися за захистом своїх прав до Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів.


  При повторному порушенні штраф може бути ще більшим. Експерти нагадують, що відповідно до статті 16313 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за недотримання встановлених законодавством вимог щодо забезпечення можливості розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів органи доходів і зборів мають право застосувати штраф при повторному порушенні протягом року від 500 до 1000 НМДГ (8,5-17 тис. грн.).


  Експерти зазначають, що величина штрафів робить невигідною відмову магазину від покупки терміналу для безготівкових розрахунків, вартість якого коливається від 3 до 5 тис. грн. плюс витрати на його обслуговування.


  Постанова Кабінету Міністрів розроблена з метою приведення «Положення про порядок накладення та стягнення штрафів за порушення законодавства про захист прав споживачів» у відповідність до вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування платіжних систем і розвитку безготівкових розрахунків».


  За законом термінали не потрібні в окремо розташованих кіосках, на ринках і в містах з населенням менше 10 тис. чол. Експерти вказують на те, що Кабмін може затвердити ще один документ. Згідно з ним, до кінця 2014 року електронні платіжні засоби будуть зобов'язані приймати всі суб'єкти, які ведуть господарську діяльність у населених пунктах з населенням більше 25 тис. чоловік. Карткові розрахунки до 2018 року мають бути введені на всіх торгових підприємствах України.


  На думку урядових аналітиків, посилення покарання за відмову розрахуватися карткою направлено на збільшення обігу електронних грошей в Україні і зменшення готівкових операцій. Сьогодні в Україні в обігу знаходиться близько 200 млрд. грн., які циркулюють поза банківською системою. Ці та інші заходи Уряду і НБУ дозволять залучити їх до легального обігу і збільшити сплату податків до бюджету. Крім цього, як зазначають експерти, збільшення безготівкових операцій заощадить бюджетні витрати на обслуговування ринку готівкових грошей, які треба друкувати,


  перевозити, рахувати, зберігати і охороняти. Наприклад, друк кожної двогривневої купюри обходиться державі в 70 коп., якщо врахувати витрати на зберігання, інкасацію паперових грошей, то їх собівартість виходить вищою за 30% номіналу вартості самої купюри.


  Експерти зазначають, що поки ще Україна відстає від європейських країн, принаймні, в 4 рази за рівнем насичення POS-терміналами. Проте за три останні роки темпи безготівкових розрахунків в Україні зросли в п'ять разів. Якщо в 2007 році кількість безготівкових транзакцій за допомогою карток становила 8,5%, то за підсумками 2012 р. — 32,4%. У країнах Європи цей показник перевищує 90-95%.


  За підрахунками урядових аналітиків, якщо рівень безготівкових розрахунків в Україні вдасться довести до європейського (80-90% від загального обсягу розрахунків), тоді держава отримала б додатково 35-50 млрд. гривень вільних грошей, які можна було б спрямувати в реальну економіку і на соціальні програми.


  У Європейському Союзі наразі, зокрема в Німеччині, німецький Уряд обговорює повну заборону або істотне обмеження готівкових грошових коштів в країні і в ЄС. А в Норвегії, крім обмеження готівкових розрахунків, боротьба з тіньовою економікою полягає ще і в тому, що з обігу вилучаються купюри вартістю 1000 крон. Черговим кроком можна очікувати загрозу штрафів за готівкові платежі в деяких країнах Євросоюзу.
   
 2. Явдоха

  Явдоха Новичок

  Какие терминалы, кассовых аппаратов нету, а если есть - прячут; а как продавцы боятся пальчиком на кнопку на кассовом аппарате нажать думаю многие видели)))
   
 3. CVU

  CVU Без підпису

  Сьогодні я донці купував парасольку. Ну-у, зайшли в універмаг. Там такий шустрий дядько на 2-му поверсі так парасольки показував, що у доньки очі розбіглися ... Купили. За 130 гре ... Спитав у дядька про термінал. Як почалася арія із опери: - І щоб вони всі подавилися гнилою капустою ... Потім пішли у магазин - забувся - ну-у, отой, що біля 1-го, косметика тощо. Показую донці парасольки - такі ж самі, як у того дядька, тільки на 50 грн. дешевші. Плюс до цього і термінал є, і касовий чек дають.
  Не треба плутати підприємництво із звичайною спекуляцією. І не треба їх жаліти. Штрафувати порушників, і саджати тих, хто їх кришує!!!
   
  Юр4ик нравится это.
 4. zurbagan

  zurbagan Мастер

  У дядьки, скорее всего не было кассового аппарата, т.е. терминал ему не обязателен. А вы сделали правильно - пошли и купили в другом месте.
   
 5. CVU

  CVU Без підпису

  А про касові апарати взагалі базар ведеться вже років з 20. Та це поки ніхто із "мужів" не чухнув, що на цьому можна добре урвати: створити ХВірму, яка буде (вірніше, через яку будуть) постачати отих спекулянтів касовими апаратами та терміналами по по ціні, сформованій за принципом дядька із універмагу. Створити окремі підрозділи у ДПІ, прокуратурі, міліції і посадити там своїх родичів, однопартійців тощо. А, ще ж треба окремий комітет у Верховній раді з питань реформування законодавства з цього приводу. Ну, коротше кажучи, дядька обкладуть так, що або на парасольки ціну треба буде підняти разів у 2-3, або ... Або йти на біржу ...
  А в універмазі взагалі - туди б загін міліцейський запустити, і вивести всіх отих спекулянтів "під білі ручки" ...
   
 6. Волшебница

  Волшебница Чучелко

  Насправді, на сьогоднішній день існує схожий геморой стосовно касових апаратів та терміналів, начуханий "мужами". Говорю з практики введення в дію та використання більш ніж десятка таких пристроїв. Все почалося з того, що ці апарати мають передавати дані до ДПІ в електронному вигляді, а може і не до неї. А, оскільки, апарати "старого зразку" не мали цієї фукнкції - почалося...модеми, модернізації, придбання нових апаратів (бо не всі моделі можна було модернізувати). Поїхали до столиці по "каси", з великою торбою. Благо, вони не такі габаритні. В звичайній київській квартирі під стелю наскладовані новенькі апарати, але....нам не вистачило. Хоча гроші заплатили і про візит домовились. Пляшка коньяку дядькам ситуацію швиденько вирішила. Але як потім виявилося вже на стадії персоналізації апарату нам дали не ті моделі! Ну не в темі дядьки, не розуміють, що кому потрібно, бо фірму лише вчора створили. Щоб підключити касовий апарат до всесвітньої паутини треба на кожен апарат придбати стартовий пакет мобільного оператора плюс постійно поповнювати рахунок, бо воно ще й гроші їсть. Далі пішли термінали. В кожного банку свої умови, різні проценти, суми за оренду. Але є одна фішка -як не буде виручки на певну суму -термінал просто заберуть. А ще терміналів нема в наявності, їх треба замовляти, чекати. Проблем вистачає, і, звичайно, витрат. Тож дядьку з універмагу просто пощастило позбавитися цього всього геморою:)
   
 7. Capitoshechka

  Capitoshechka хфошистонаціоналістобєндєравєц

  А тепер ще й апарати податкова не реєструє...
   
 8. Волшебница

  Волшебница Чучелко

  і заяви на реєстрацію книжок не бере, бо книжок нема:fa:
   
 9. Capitoshechka

  Capitoshechka хфошистонаціоналістобєндєравєц

  мало того - вони навіть не знають якої форма заява повинна бути. Бо в них взагалі ніц нема.
   
 10. Волшебница

  Волшебница Чучелко

  я скачала з інтернету -вони таку й взяли:)
   
 11. zurbagan

  zurbagan Мастер

  Видно, что Волшебница "в теме" :)
  Мало того, что пришлось приобрести новые фискальные регистраторы, которые умеют передавать данные в некий инф.центр, по 5500 за штуку. Обслуживание одного фискального регистратора обходилось в 80 грн в мес, теперь 140 грн.мес плюс оплата мобильному оператору за передачу данных. Сейчас еще терминал надо поставить - 100 грн в мес за обслуживание + 2% от суммы каждой операции.
   
 12. Capitoshechka

  Capitoshechka хфошистонаціоналістобєндєравєц

  за скільки б хто не купив апарата, хоч за 100 000, навіть якщо він буде з золота - покриття, нажаль, від цього кращим не стане. На сьогоднішній день ще є актуальною проблема щодо покриття. Особливо це стосується сільської місцевості. При наявності апарату і модему - звіт в податкову не відправиш, бо немає покриття жодного оператора.
   
 13. zurbagan

  zurbagan Мастер

  Не встречал таких сел, в лесу даже есть покрытие - я в лесу проверяю почту постоянно через Интернет МТСовский. Хотя, если магазин где-то в подвальчике находится - тоже проблема.
   
 14. Волшебница

  Волшебница Чучелко

  есть, есть такие села!!!
   
 15. Capitoshechka

  Capitoshechka хфошистонаціоналістобєндєравєц

  Те, що ви їх не зустрічали, не означає того, що їх нема)))
   
 16. Маленькая лошадка

  Маленькая лошадка Профессионал

  Ви гілочку читайте,Вам розказують, як "мужі" гарно заробляють.
  Що до дядьків з універмагу--НЕ СТРЕЛЯЙТЕ В ПИАНИСТА, ОН ИГРАЕТ, КАК УМЕЕТ.
  Не засуджуйте людей, поки не влізете в їхню шкіру. Вам не доводилося жити життям того спекулянта, то залиште його в спокої. Не подобаються його парасольки--не купуйте та й годі. Якщо всі спекулянти підуть на біржу--допропорядним бюргерам пенсії платити перестануть. Недержавно мислите. Той дядько не бере з бюджету, а трохи добавляє. Прямо дядько так вже хотів тими парасольками торгувати. Ви не питали, яка в нього освіта? Можливо він починав як інженер чи як слюсар, чи за станком стояв? Всі ми живемо в тих умовах, які нам запропоновані.
  До речі, міліцейський загін, якщо його туди запустити, буде не ваши інтереси захищати... Недалеко від продотрядів і продразвьорсток відійшли...
   
  zurbagan нравится это.
 17. zurbagan

  zurbagan Мастер

  МЛ написала правильно - дядька из бюджета ничего не тянет, дает работу продавцу и еще платит в бюджет налоги. В экономике важны как производители, так и "спекулянты". Зонтиковый завод в каждом городе не построишь. Поэтому кто-то производит зонтики (китайцы), другие их закупают крупным оптом, продают мелким оптовикам и потом зонтик попадает к "спекулянту" дядьке. Без него он к вам просто не попал бы. В развитых экономиках доля производителей в составе ВВП падает и растет доля торговли и услуг., у нас сейчас тоже самое происходит.
   
 18. Маленькая лошадка

  Маленькая лошадка Профессионал

  Таким є виробник, але дядьку лякати міліціянтами нІ за що. Дядько законів у данному випадку не порушував, виробництво не руйнував, вагонами не крав, він просто живе і заробляє, як може, собі і своїй родині. Можливо, ще комусь дає заробити. Не треба його виводити під білі рученьки. Він на те не заслуговує. Якщо він не потрібен суспільству, то Ви не купуватимете, я не купуватиму його парасольок, Ваня з Петєю не купуватимуть, сам дядько закриється. Податки не зможе заплатити, оренду Демідкам не зможе віддати, собі на хліб з маслом не заробить. От і кінець його маленькому бізнесу. Там ні на що кулі витрачати. Стріляєте по горобцям...
   
  zurbagan нравится это.
 19. zurbagan

  zurbagan Мастер

  Сейчас мир весь глобализуется, кто-то лучше производит зонтики, а кто-то металл, удобрения, танки и ракеты. Это абсолютно нормально. Видимо, по производству зонтиков и прочей мелочевки не сможем мы конкурировать с Китаем, Вьетнамом и Индонезией.

  Желания не плохие, но как это сделать?
   
 20. CVU

  CVU Без підпису

  О-о! Так Ви, значить, за совєтами заскучали?
  Якось я зробив зауваження одному із "підприємців" у його ларьку на ринку "4-та платформа". Я-ак він на мене наскочив, і поніс ... : - Вєрнітє мінє мойо рабочєє мєсто на заводє, і я отсюда сразу жє уйду!!! Поцікавився я у знайомих, що ж то за робоче місце було: інженер по ТБ на КЕМЗі. Це Ви при таких "цінних кадрів"?
   

Поделиться этой страницей